Wiedza

Europejski Lider Odszkodowań

Wiedza

WYPADEK MOTOCYKLOWY ? JAK DOCHODZIĆ ODSZKODOWANIA? Data: 18/04/2019
WYPADEK MOTOCYKLOWY ? JAK DOCHODZIĆ ODSZKODOWANIA?

Dane opublikowane przez Komendę Wojewódzka Policji podsumowująca rok 2018,pokazują ze doszło do ponad 1000 wypadków drogowych, których sprawcą okazał się kierowca motocykla. W wyniku tych zdarzeń 146 osób poniosło śmierć, a ponad 1000 osób zostało rannych. Jak należy dochodzić roszczeń w wyniku wypadku motocyklowym ?

POSTĘPOWANIA NA MIEJSCU ZDARZENIA

W pierwszej kolejności należy wezwać pogotowie ratunkowe, które udziela pomocy osobom poszkodowanym. Następnie należy zawiadomić policje o miejscu zdarzenia. Motocykliści  są uczestnikami  ruchu drogowego, którzy w szczególności narażeni są na dotkliwe obrażenia, bowiem najczęściej biorą udział w zdarzeniach z autami oraz nie są chronieni przez karoserię auta. Bardzo ważne również w wypadku motocyklowy jest udokumentowanie miejsca zdarzenia poprzez zdjęcia.

POWYPADKOWE BADANIA LEKARSKIE

Bardzo często po wpływem adrenaliny i stresu, Poszkodowani rezygnuje z badań kontrolnych, nie należy tego bagatelizować! Badania lekarskie są niezbędnym dokumentem, który określa zakres doznanych obrażeń. Dokumentacja medyczną pozwala nam odtworzyć faktyczny zakres konsekwencji powypadkowych, które są podstawą w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych.

PRZYCZYNIENIE DO WYPADKU MOTOCYKLOWEGO

Przyczynienie jest to mechanizm prawny który, ma uwzględnić podczas likwidacji szkody że za wypadek odpowiedzialny w współwinie jest osoba poszkodowana.  Niezwykle ważne jest posiadanie kasku nie tylko przez osobę kierująca ale również przez pasażera. O odszkodowanie ubiegać się może także pasażer. Warto zatem pamiętać, że świadczenia z polisy OC posiadacza pojazdu mechanicznego przysługują również pasażerom podróżującym ze sprawcą. W tym miejscu warto przytoczyć art. 822 § 1 k.c., który stanowi, że „przez umowę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej ubezpieczyciel zobowiązuje się do zapłacenia określonego w umowie odszkodowania za szkody wyrządzone osobom trzecim, wobec których odpowiedzialność za szkodę ponosi ubezpieczający albo ubezpieczony".

 

Skompletowane dokumenty firma Europejski Lider Odszkodowań kontaktuje się bezpośrednio z Towarzystwem Ubezpieczeń, który ma 30 dni na podjęcie decyzji czy uznaje swoją odpowiedzialność, a jeżeli tak, to w jakim zakresie. Kiedy sprawa winy za wypadek na motorze nie jest oczywista, a sprawa jest zawiła, wtedy towarzystwu wydłuża się okres na zajęcie stanowiska. Towarzystwa Ubezpieczeń nadał zaniżają świadczenia wypłacane w toku postępowania likwidacyjnego, tylko 3% poszkodowanych odwołuje się i dopomina o należne odszkodowanie, firma Europejski Lider Odszkodowań to profesjonalny pełnomocnik w walce o Twoje prawa, uzyskujemy najwyższe roszczenia dla osób Poszkodowanych!« Wróć

Prosimy o kontakt


Zadzwoń do nas i opisz swój przypadek

Biuro
502 292 222
E-mail
Facebook
Wyślij do nas pytanie


Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
Adres e-mail
Kod z obrazka
Treść wiadomości
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych. Więcej informacji w Polityka prywatności
ELO to gwarancja uczciwości
ELO nie pobiera od ciebie żadnych opłat wstępnych a jedynie prowizję po pozytywnym zakończeniu sprawy.

Nie płacisz nam nic,
dopóki nie wygramy

Strzałka

Walczymy o sprawiedliwość dla Ciebie!