Europejski Lider Odszkodowań
Dlaczego wybrać firmę odszkodowawczą ? Data: 27/11/2019

Dlaczego wybrać firmę odszkodowawczą ?Czym są kancelarie odszkodowawcze dla Towarzystw Ubezpieczeniowych?

Pojawienie się firm odszkodowawczych znacząco utrudniło funkcjonowanie ubezpieczycielom. Jak twierdzi bankier.pl: „Jednakże nie da się ukryć, że kancelarie odszkodowawcze są zmorą towarzystw ubezpieczeniowych. To one uświadamiają społeczeństwo w zakresie praw do odszkodowania za wypadek, uszczuplając wynik finansowy zakładów ubezpieczeń. Dlatego towarzystwa, jeśli mogłyby, chętnie pozbyłyby się kancelarii.” I to właśnie jest powodem, dla którego firmy ubezpieczeniowe czynnie działają, od wielu lat próbując usunąć z rynku firmy odszkodowawcze, lecz wciąż nie są uczciwe wobec swoich klientów.

Bowiem firmy odszkodowawcze pośredniczą również w informowaniu o takim traktowaniu ubezpieczonych – nieprawnym traktowaniu, do Rzecznika Ubezpieczonych.

Wg. Bankier.pl: „Co roku w swoich sprawozdaniach Rzecznik Ubezpieczonych podkreśla, że zgłaszanych do niego skarg przybywa m.in. w związku z rozwojem branży odszkodowawczej. Zaskarżenie ubezpieczyciela do Rzecznika jakkolwiek opłaca się kancelarii odszkodowawczej?

Wystosowanie skargi do Rzecznika Ubezpieczonych ma sens przede wszystkim w przypadku, gdy zakład ubezpieczeń nie chce przyjąć odpowiedzialności za daną szkodę lub chce przyjąć ją w zmniejszonym zakresie. Nie da się ukryć, że towarzystwo jest przedsiębiorstwem, które dąży do uzyskania jak najlepszego wyniku finansowego, często kosztem poszkodowanych i ubezpieczonych. Zatem zdarza się, że towarzystwa odmawiają wypłaty części bądź całości odszkodowania, interpretując prawo w sposób korzystny dla siebie. Wtedy zasadne jest wystosowanie skargi do Rzecznika, którego zadaniem jest dbanie o prawa i interesy poszkodowanych i ubezpieczonych. Po takiej interwencji, gdy skarga jest poparta trafną argumentacją, towarzystwo często zmienia stanowisko.

Natomiast Doświadczenie mówi, że w przypadku opieszałości w prowadzeniu postępowania likwidacyjnego warto skierować skargę także do Komisji Nadzoru Finansowego. Może ona nakładać na towarzystwa kary finansowe, zatem po takiej interwencji zakłady ubezpieczeń szybko naprawiają swoje błędy.

Zasadna skarga z trafną argumentacją pozwala na oszczędzenie poszkodowanemu niedogodności związanych z procesem sądowym (w szczególności konieczności poniesienia niemałych kosztów), jak również jest pewnego rodzaju sposobem kancelarii odszkodowawczej na wyrobienie sobie renomy w towarzystwie.”

Kolejną rzeczą, że jest fakt, że za pośrednictwem firm odszkodowawczych klienci nie boją się już walczyć z ubezpieczycielem przed Sądem, co przed ich powstaniem było rzadką praktyką.

Zatem wybór kancelarii odszkodowawczej na pełnomocnika, szczególnie Europejskiego Lidera Odszkodowań będzie trafnym posunięciem, które w konsekwencji spowoduje uzyskanie dla Państwa wszystkich możliwych roszczeń poprzez odszkodowanie, zadośćuczynienie, zwrotu kosztów utraconego dochodu, rehabilitacji nawet po prywatną opiekę medyczną, w ramach umowy i wiele innych w zależności od sprawy.?« Wróć

Prosimy o kontakt


Zadzwoń do nas i opisz swój przypadek

Biuro
502 292 222
E-mail
Facebook
Wyślij do nas pytanie


Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
Adres e-mail
Kod z obrazka
Treść wiadomości
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych. Więcej informacji w Polityka prywatności
ELO to gwarancja uczciwości
ELO nie pobiera od ciebie żadnych opłat wstępnych a jedynie prowizję po pozytywnym zakończeniu sprawy.

Nie płacisz nam nic,
dopóki nie wygramy

Strzałka

Walczymy o sprawiedliwość dla Ciebie!