Europejski Lider Odszkodowań
Jak postępować po wypadku?Data: 25/02/2021

Jak postępować po wypadku?Zdarzenia losowe - wypadki lub stłuczki - są niestety w wielu dużych miastach przykrą codziennością. Głównymi ich powodami jest rosnąca liczba pojazdów przy jednocześnie złym stanie infrastruktury drogowej. Z tego powodu mogą pojawiać się myśli i pytania rodzaju - co robić po wypadku? Nie jest to odpowiedź łatwa do sprecyzowania, ponieważ wiele zależy od samego zajścia - rodzaju wypadku, poniesionych strat czy miejsca zdarzenia. Można jednak przynajmniej się postarać i usystematyzować niezbędne do podjęcia kroki. O tym, co należy zrobić po wypadku komunikacyjnym możecie przeczytać w poniższym tekście – zapraszamy!

Udzielanie pomocy po wypadku

Aby móc odpowiednio zinterpretować zdarzenie pod względem prawnym, warto najpierw wyszczególnić, czym różni się wypadek od kolizji. Wypadek jest to sytuacja, w wyniku której ucierpieli zarówno ludzie, jak i przedmioty, natomiast podczas kolizji straty dotyczą wyłącznie materii nieożywionej. Z tego wynika, że w przypadku wystąpienia pierwszego z wymienionych zdarzeń, konieczne jest udzielenie pomocy poszkodowanym osobom. By się za to zabrać, należy w pierwszej kolejności ocenić miejsce wypadku i bezwzględnie mieć na uwadze własne bezpieczeństwo. Jeśli nie zostały jeszcze powiadomione służby ratownicze, należy to zrobić możliwie jak najszybciej, a następnie - jeżeli się potrafi - udzielić pomocy rannym. Sama akcja ratunkowa to jednak nie wszystko, ponieważ po zdarzeniu można starać się od sprawcy rekompensaty po wypadku. W jaki sposób?

Co należy się po wypadku?

Statystycznie na polskich drogach codziennie ginie kilkanaście osób, a ponad sto zostaje rannych. Jak się okazuje, poszkodowani lub ich rodziny mogą za to dostać stosowne zadośćuczynienie w formie pieniężnej. Skąd pieniądze po wypadku? Odpowiedź jest prosta - zostaną wypłacone z OC sprawcy. Jednak droga do ich uzyskania najczęściej wiąże się z wieloma rozprawami sądowymi. Skutecznym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z usług firmy odszkodowawczej, która zajmie się wszelkimi formalności za swojego klienta. Kompetentni specjaliści podejdą do każdej sprawy indywidualnie, zapewniając pomoc w poruszaniu się po meandrach przepisów.

Zadośćuczynienie - zbierajmy pełną dokumentację!

Warto wspomnieć, że zgodnie z badaniami aż 90% zakładów ubezpieczeniowych wypłaca zaniżone odszkodowania. Żeby temu zapobiec, należy zbierać wszelkie dowody, które wykażą, jakie straty zostały poniesione w rzeczywistości. Zaliczają się do tego między innymi opłaty za zniszczone mienie, ale także ogólnie pojęty uszczerbek na zdrowiu, dlatego warto przechowywać faktury, rachunki, paragony, diagnozy, orzeczenia lekarskie czy potwierdzenia pobytu w szpitalach. Wszystkie te dokumenty są niezbędne by dział medyczny, a dalej prawny mógł ustalić rodzaj i procent uszczerbku na zdrowiu, a co za tym idzie sporządzić wezwanie do zapłaty.

Warto walczyć o swoje. Jeśli nie czujemy się do końca pewnie na gruncie spraw dotyczących odszkodowań, warto powierzyć to specjalistom z firmy ELO Odszkodowania. « Wróć

Prosimy o kontakt


Zadzwoń do nas i opisz swój przypadek

Biuro
502 292 222
E-mail
Facebook
Wyślij do nas pytanie


Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
Adres e-mail
Kod z obrazka
Treść wiadomości
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych. Więcej informacji w Polityka prywatności
ELO to gwarancja uczciwości
ELO nie pobiera od ciebie żadnych opłat wstępnych a jedynie prowizję po pozytywnym zakończeniu sprawy.

Nie płacisz nam nic,
dopóki nie wygramy

Strzałka

Walczymy o sprawiedliwość dla Ciebie!