Europejski Lider Odszkodowań

Jak postępować po wypadku?

Zdarzenia losowe – wypadki lub stłuczki – są niestety w wielu dużych miastach przykrą codziennością. Głównymi ich powodami jest rosnąca liczba pojazdów przy jednocześnie złym stanie infrastruktury drogowej. Z tego powodu mogą pojawiać się myśli i pytania rodzaju – co robić po wypadku? Nie jest to odpowiedź łatwa do sprecyzowania, ponieważ wiele zależy od samego zajścia – rodzaju wypadku, poniesionych strat czy miejsca zdarzenia. Można jednak przynajmniej się postarać i usystematyzować niezbędne do podjęcia kroki. O tym, co należy zrobić po wypadku komunikacyjnym możecie przeczytać w poniższym tekście – zapraszamy!

Udzielanie pomocy po wypadku

Aby móc odpowiednio zinterpretować zdarzenie pod względem prawnym, warto najpierw wyszczególnić, czym różni się wypadek od kolizji. Wypadek jest to sytuacja, w wyniku której ucierpieli zarówno ludzie, jak i przedmioty, natomiast podczas kolizji straty dotyczą wyłącznie materii nieożywionej. Z tego wynika, że w przypadku wystąpienia pierwszego z wymienionych zdarzeń, konieczne jest udzielenie pomocy poszkodowanym osobom. By się za to zabrać, należy w pierwszej kolejności ocenić miejsce wypadku i bezwzględnie mieć na uwadze własne bezpieczeństwo. Jeśli nie zostały jeszcze powiadomione służby ratownicze, należy to zrobić możliwie jak najszybciej, a następnie – jeżeli się potrafi – udzielić pomocy rannym. Sama akcja ratunkowa to jednak nie wszystko, ponieważ po zdarzeniu można starać się od sprawcy rekompensaty po wypadku. W jaki sposób?

Co należy się po wypadku?

Statystycznie na polskich drogach codziennie ginie kilkanaście osób, a ponad sto zostaje rannych. Jak się okazuje, poszkodowani lub ich rodziny mogą za to dostać stosowne zadośćuczynienie w formie pieniężnej. Skąd pieniądze po wypadku? Odpowiedź jest prosta – zostaną wypłacone z OC sprawcy. Jednak droga do ich uzyskania najczęściej wiąże się z wieloma rozprawami sądowymi. Skutecznym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z usług firmy odszkodowawczej, która zajmie się wszelkimi formalności za swojego klienta. Wtedy też mamy duże szanse na uzyskanie odszkodowania po wypadku komunikacyjnym.Kompetentni specjaliści podejdą do każdej sprawy indywidualnie, zapewniając pomoc w poruszaniu się po meandrach przepisów.

Zadośćuczynienie – zbierajmy pełną dokumentację!

Warto wspomnieć, że zgodnie z badaniami aż 90% zakładów ubezpieczeniowych wypłaca zaniżone odszkodowania. Żeby temu zapobiec, należy zbierać wszelkie dowody, które wykażą, jakie straty zostały poniesione w rzeczywistości. Zaliczają się do tego między innymi opłaty za zniszczone mienie, ale także ogólnie pojęty uszczerbek na zdrowiu, dlatego warto przechowywać faktury, rachunki, paragony, diagnozy, orzeczenia lekarskie czy potwierdzenia pobytu w szpitalach. Wszystkie te dokumenty są niezbędne by dział medyczny, a dalej prawny mógł ustalić rodzaj i procent uszczerbku na zdrowiu, a co za tym idzie sporządzić wezwanie do zapłaty.

Warto walczyć o swoje. Jeśli nie czujemy się do końca pewnie na gruncie spraw dotyczących odszkodowań, warto powierzyć to specjalistom z firmy ELO Odszkodowania. 

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

502 292 222

Potrzebujesz informacji ?

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza w celu kontaktu z najlepiej dobranym specjalistą 

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kogo dotyczy zgłoszenie ?

Podaj numer - oddzwonimy!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.