Europejski Lider Odszkodowań
ODSZKODOWANIE ZA ŚMIERĆ BLISKIEJ OSOBY W WYPADKU KOMUNIKACYJNYMData: 20/08/2018

ODSZKODOWANIE ZA ŚMIERĆ BLISKIEJ OSOBY W WYPADKU KOMUNIKACYJNYM
 

Śmierć bliskiej osoby w wypadku komunikacyjnym jest nagła tragedią, która jest czynnikiem wyzwalającym bardzo silny stres. Tak bolesne doświadczenie życiowe ma negatywny wpływ na zdrowie psychiczne, a wielu przypadkach także poważne konsekwencje finansowe dla rodziny.

W wyniku śmierci bliskiej osoby w wypadku komunikacyjnym, najbliższym należy się :

- Zadośćuczynienie pieniężne za krzywdę polegającą na przedwczesnym i nagłym zerwaniu więzi ( jest formą świadczenia, które ma na celu rekompensacje krzywdy i cierpienia psychicznego)

- Odszkodowanie za koszty pogrzebu oraz leczenia ( jeśli podczas wypadku, zmarły był leczony w szpitalu, możemy ubiegać się o zwrot kosztów, odszkodowanie przysługuje za koszta pogrzebowe)

- Odszkodowanie za śmierć w wypadku na podstawie pogorszenia się sytuacji życiowej w formie finansowej

(osoba zmarła była głównym żywicielem rodziny, utrata wsparcia przy wychowywaniu dzieci, brak pomocy w obowiązkach domowych, skutki emocjonalne)

- RENTA Z OC SPRAWCY WYPADKU dla dzieci uczących się do 26 roku życia oraz dla współmałżonaka 

- RENTA Z ZUSu 

 

KTO MOŻE UBIEGAĆ SIĘ O ODSZKODOWANIE ZA ŚMIERĆ W WYPADKU KOMUNIKACYJNYM ?

 

Zgodnie z polskim prawem o odszkodowanie lub zadośćuczynienie za śmierć w wypadku może ubiegać się najbliższa rodzina zmarłego : rodzic, dziecko, małżonek, narzeczony, konkubent, partnerka, dziadkowie. O zadośćuczynienia oraz odszkodowanie może ubiegać się każda osoba powiązania prawno-rodzinnie ze zmarłym, lub osoba, która jest w stanie udowodnić silną więź ze zmarłym.

 

KTO JEST ZOBOWIĄZANY DO WYPŁATY UBEZPIECZENIA ?

 

W momencie, gdy śmierć nastąpiła na skutek wypadku komunikacyjnego, podmiotem odpowiedzialnym za wypłacenie roszczenia jest Towarzystwo Ubezpieczeniowe z polisy OC sprawcy, natomiast jeśli sprawca nie posiadał OC lub sprawca nie jest znany, o odszkodowanie należy ubiegać się od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

 

Rekompensata za jaką otrzyma rodzina lub najbliżsi zmarłej osoby, nie zastąpi bólu ale pozwoli na godne życie w nowej bolesnej sytuacji życiowej. Pod względem finansowym dzięki roszczeniu się za odszkodowania oraz zadośćuczynienia, pozwolą zadbać o lepszą przyszłość Twoich najbliższych.

 « Wróć

Prosimy o kontakt


Zadzwoń do nas i opisz swój przypadek

Biuro
502 292 222
E-mail
Facebook
Wyślij do nas pytanie


Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
Adres e-mail
Kod z obrazka
Treść wiadomości
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych. Więcej informacji w Polityka prywatności
ELO to gwarancja uczciwości
ELO nie pobiera od ciebie żadnych opłat wstępnych a jedynie prowizję po pozytywnym zakończeniu sprawy.

Nie płacisz nam nic,
dopóki nie wygramy

Strzałka

Walczymy o sprawiedliwość dla Ciebie!