Europejski Lider Odszkodowań

Firma odszkodowawcza w Krakowie

Odszkodowania – Kraków

Wypadki mogą przytrafić się każdemu, jednak nie wszyscy poszkodowani decydują się na długą walkę o uzyskanie odszkodowania. I nic dziwnego – to żmudny proces, który wymaga cierpliwości oraz sporej wiedzy. Warto więc zaufać profesjonalnej firmie odszkodowawczej. Przekonaj się, jak walczymy i wygrywamy dla Ciebie w Europejskim Liderze Odszkodowań. Kraków to drugie największe miasto w Polsce, nietrudno tu więc o wypadki komunikacyjne czy przy pracy. Jeśli chcesz uzyskać odszkodowanie w Krakowie, skutecznie Ci w tym pomożemy.

Odszkodowania za wypadki komunikacyjne w Krakowie

Uzyskiwanie odszkodowań za wypadki komunikacyjne w Krakowie to jeden z najczęściej prowadzonych rodzajów spraw w naszej firmie. Czy wiesz, że w Polsce każdego dnia ginie na drogach średnio 11 osób, a pięciokrotnie tyle zostaje rannych? Te wysokie liczby sprawiają, że warto walczyć o swoje prawa i odszkodowania za poniesione straty majątkowe i niemajątkowe. Dzięki obowiązkowym opłatom odpowiedzialności cywilnej (OC) ubezpieczyciel wypłaca świadczenia, a nie sprawca.

Przepisy prawne nie określają, czy środek transportu ma wpływ na możliwość ubiegania się o odszkodowanie, może to więc być na przykład osoba jadąca hulajnogą. Oprócz tego także:

 • kierowca samochodu (o ile nie jest sprawcą),

 • pasażer sprawcy i poszkodowanego,

 • motocyklista,

 • rowerzysta,

 • pieszy.

Należy także pamiętać, że osoba poszkodowana nie musi być ubezpieczona, aby uzyskać odszkodowanie za wypadek komunikacyjny w Krakowie.

Zwróć się do nas, jeśli kwota świadczenia proponowana przez ubezpieczyciela jest zbyt niska. Często bowiem wypłacane odszkodowania powypadkowe są minimalne i nie zawsze wystarczają na leczenie oraz profesjonalną naprawę auta. Świadczenie z OC sprawcy powinno być na tyle wysokie, aby umożliwiało zakup nowych części, o co nierzadko trzeba walczyć przed sądem. ELO dołoży wszelkich starań, aby kwota rekompensaty była adekwatna do szkód, także tych moralnych.

Odszkodowania powypadkowe – Kraków

Część poszkodowanych nie zdaje sobie sprawy, że mogą wystąpić o odszkodowanie także w przypadku, jeśli sprawca jest nieznany, nie posiada OC albo jego firma ubezpieczeniowa upada. ELO ma doświadczenie z wieloma podobnymi przypadkami, postaramy się więc o uzyskanie jak najwyższego świadczenia z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. O odszkodowanie możesz także się ubiegać, kiedy sprawcą jest członek Twojej rodziny lub kiedy powodem kolizji był ubytek w jezdni. Dotychczas wygraliśmy 100% spraw na etapie cywilnym, zatem warto nam zaufać.

Wbrew pozorom wypadki drogowe to nie tylko zdarzenia spowodowane jazdą, ale również:

 • wsiadaniem i wysiadaniem z pojazdu,

 • załadunkiem i rozładunkiem,

 • postojem i zatrzymaniem.

Do kolizji może także przyczynić się przyczepa lub inny pojazd holowany – wówczas odszkodowanie za wypadek komunikacyjny w Krakowie wypłacane jest z OC sprawcy albo OC przyczepy.

Warto również pamiętać, że odszkodowanie można uzyskać za utracone korzyści. Oznacza to sytuację, kiedy poszkodowany utracił zarobki, które miał szansę otrzymać, gdyby wypadek nie nastąpił. Najczęściej z tego prawa korzystają osoby traktujące samochód jako narzędzie pracy. Doskonałym przykładem jest wypadek komunikacyjny w drodze na zawarcie umowy lub zrealizowanie zlecenia. Tutaj dokumentacja powinna być bardzo szczegółowa, dlatego pomoc Europejskiego Lidera Odszkodowań z Krakowa okazuje się nieoceniona.

Skutki wypadków drogowych

Niekiedy wypadki skutkują rozległymi obrażeniami ciała albo śmiercią poszkodowanych. Takie sprawy są wyjątkowo ważne dla naszej kancelarii odszkodowawczej, ponieważ rodziny ofiar często nie mają siły na walkę o rekompensatę, chcemy więc wesprzeć ich i wygrać należne świadczenia. O takie odszkodowania w Krakowie mogą ubiegać się:

 • rodzice,

 • dzieci,

 • rodzeństwo,

 • małżonkowie,

 • konkubenci,

 • dziadkowie,

 • wnuki.

Obrażenia ciała to jednak tylko część skutków, jakie wypadki komunikacyjne mają na życie poszkodowanych. Nie można zapominać również o towarzyszącym stresie i traumie, a także innym zaburzeniom psychicznym, na przykład lękowi przed ponownymi podróżami autem. Często mają one równie silny wpływ na codzienne funkcjonowanie, co obrażenia fizyczne. Nasza firma dzięki współpracy z Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym oferuje wsparcie w trudnych chwilach. Oprócz tego zapewniamy też odszkodowania komunikacyjne w Krakowie na prywatne leczenie i zadośćuczynienia.

Wypadki przy pracy i rolnicze – odszkodowania w Krakowie oraz okolicach

W rolnictwie oraz zakładach pracy również mogą występować groźne zdarzenia. Odszkodowania powypadkowe, chociaż najczęściej uzyskiwane przez naszą firmę, to nie jedyne świadczenia, jakie pomożemy Ci zdobyć. Wypadki przy pracy następują w czasie godzin pracy podczas wykonywania poleceń przełożonych lub bez nich. Mogą skutkować trwałymi obrażeniami ciała, co przymusza poszkodowanego do zmiany zawodu. Europejski Lider Odszkodowań wesprze Cię w walce o środki na:

 • leczenie i rehabilitację,

 • przekwalifikowanie zawodowe,

 • rentę,

 • zadośćuczynienie za straty moralne.

Dołożymy również wszelkich starań podczas odzyskiwania odszkodowań w Krakowie związanych z wypadkami rolniczymi. Upadki, zranienia, przygniecenia czy ugryzienia mają często źródła w nieprzestrzeganiu zasad BHP czy nieprawidłowemu stosowaniu maszyn i narzędzi. Chociaż wciąż dochodzi do nich bardzo często, nie każda sytuacja kwalifikuje się do uzyskania świadczenia, dlatego warto zasięgnąć pomocy profesjonalistów. Przygotujemy pełną dokumentację i pomożemy Ci uzyskać odszkodowanie na naprawę szkód powstałych z winy rolnika lub innej osoby pracującej w gospodarstwie.

Wypadki mogą różnie wpływać na funkcjonowanie poszkodowanych, dlatego kluczową sprawą jest indywidualne podejście do każdego klienta. Dział medyczny i prawniczy sporządzają pełną dokumentację wszystkich skutków zdarzenia, a także szukają błędów w dostarczonych pismach. Wielką wagę przykładamy do osobistego wsparcia oraz formowania relacji, a więc od początku współpracy, aż do otrzymania świadczenia towarzyszy Ci jeden zaufany mecenas. Skontaktuj się z nami i pozwól, abyśmy Ci pomogli.

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

502 292 222

Potrzebujesz informacji ?

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza w celu kontaktu z najlepiej dobranym specjalistą 

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kogo dotyczy zgłoszenie ?

Podaj numer - oddzwonimy!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.