--
Europejski Lider Odszkodowań

Odszkodowania

Walkę o odpowiedniej wysokości odszkodowanie trzeba rozpocząć od pełnego zrozumienia tego terminu. Odszkodowanie jest rekompensatą z tytułu naruszonego zdrowia albo własności materialnych dla osoby poszkodowanej. Bardzo ważnym celem odszkodowań jest rekompensata szkód rzeczywistych, a także utraconych korzyści, które poszkodowany mógłby uzyskać, gdyby zdarzenie nie miało miejsca.

Świadczenie wypłaca osoba fizyczna, osoba prawna lub Skarb Państwa, zależnie od sprawcy lub odpowiedzialności za wyrządzoną krzywdę. Wysokość odszkodowania zależy od rozmiarów dokonanej szkody, bardzo często jednak ubezpieczyciele starają się wypłacać jak najmniejsze rekompensacje, zwłaszcza podczas samodzielnego dochodzenia roszczeń.

Zadzwoń do nas

502-292-222

poniedziałek – piątek 8:00 – 17:00

 

Spis treści

  1. Odpowiedzialność odszkodowawcza
  2. Odszkodowanie a zadośćuczynienie – różnice
  3. Kiedy ubiegać się o odszkodowanie?
  4. Gdzie zgłosić się po odszkodowanie?
  5. Ile trwa odzyskiwanie ubezpieczenia?
  6. Skuteczne dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych
  7. Wypadek drogowy a kolizja
  8. Wypłata odszkodowania powypadkowego
  9. Samochód zastępczy z polisy OC sprawcy
  10. Odszkodowania powypadkowe z tytułu uszczerbku na zdrowiu
  11. Odszkodowania powypadkowe a renta
  12. Odszkodowania komunikacyjne po wypadkach śmiertelnych
  13. Odzyskiwanie ubezpieczeń NNW
  14. Odszkodowanie powypadkowe dla rowerzystów
  15. Odszkodowania dla pieszych
  16. Dochodzenie odszkodowań z tytułu utraconych korzyści
  17. Zdarzenia w pracy
  18. Odszkodowania za złamania
  19. Pomoc w odszkodowaniach rolniczych
  20. Odkupowanie szkód rzeczowych
  21. Odszkodowania za niesłuszne aresztowania
  22. Odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby
  23. Odmowa wypłaty odszkodowania
  24. Profesjonalna pomoc w odszkodowaniach

 

Europejski Lider Odszkodowań

Samodzielne odzyskiwanie ubezpieczeń jest dość trudne. Zazwyczaj kwoty wypłacane przez ubezpieczycieli nie są zbyt wysokie, a poszkodowani, chcąc uniknąć formalności, rezygnują z odwołania się od ich decyzji. Czasami z tego względu w ogóle nie ubiegają się o odszkodowania! Jeśli cierpisz z powodu nieszczęśliwego zdarzenia, nie czekaj – skontaktuj się z nami zanim sprawa ulegnie przedawnieniu. Za darmo ocenimy możliwość wnioskowania o rekompensatę, a ponadto wskażemy Ci świadczenia, jakie masz prawo uzyskać. Oferujemy pomoc między innymi w sprawach:

  • wypadków drogowych,

  • wypadków przy pracy,

  • wypadków w gospodarstwie rolnym,

  • błędów medycznych,

  • niesłusznych aresztowań.

Specjalistyczna wiedza i wieloletnie doświadczenie sprawia, że prawnicy Europejskiego Lidera Odszkodowań są znacznie skuteczniejsi niż dochodzenie odszkodowań przez poszkodowanego na własną rękę. Fachowych porad udzielamy na każdym etapie sprawy. Wielką wagę przykładamy do osobistego podejścia do klienta, aby jak najlepiej zrozumieć sytuację, w której się znajdujesz. Walczymy i wygrywamy dla Ciebie!

Odpowiedzialność odszkodowawcza

Według art. 415 kodeksu cywilnego każdy, kto ze swojej winy wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia. W praktyce jednak odpowiedzialność odszkodowawcza może leżeć po stronie człowieka popełniającego krzywdę lub podmiotu umową zobowiązanego do wypłacania świadczeń. Odszkodowanie wydaje więc na przykład osoba fizyczna czy prawna. Do naprawienia winy zobowiązana może być jedynie osoba wyrządzająca krzywdę albo zaniechająca obowiązki, na przykład pracodawca zaniedbujący zasady BHP. Czasami jednak szkoda powstaje niezależnie od sprawcy, a o odszkodowanie warto starać się nawet kiedy brak jest podstaw do jego dochodzenia i istnieją ważne kwestie etyczne przemawiające za uzyskaniem rekompensaty.

Odszkodowanie a zadośćuczynienie – różnice

Niektórzy stosują terminy „odszkodowanie” oraz „zadośćuczynienie” wymiennie, prawnie jednak są to dwa osobne świadczenia. Zapoznaj się z ich definicjami, aby przygotować się na uzyskanie odpowiedniej rekompensaty.

Zadośćuczynienie jest rodzajem odszkodowania, które ma za zadanie złagodzić krzywdy fizyczne, psychiczne i moralne poszkodowanego. Powodem jego wypłacenia może być trwałe lub przemijające pogorszenie stanu zdrowia (zarówno fizycznego, jak i psychicznego), naruszenie dóbr osobistych, albo śmierć członka rodziny na skutek uszczerbku na zdrowiu.

Kwota zadośćuczynienia nie jest związana z wysokością odszkodowania. Zależy w głównej mierze od rozmiaru krzywd, na przykład od:

  • charakteru urazu (trwały lub przemijający),

  • stopnia uszczerbku na zdrowiu,

  • wpływu szkody na życie poszkodowanego, w tym możliwość kontynuowania pracy,

  • intensywności cierpień psychicznych,

  • dolegliwości fizycznych wywołanych cierpieniami psychicznymi.

Odpowiednia kwota zadośćuczynienia za szkodę moralną powinna wynikać więc z dogłębnej i rzetelnej analizy medycznej, której brak w niektórych sprawach. Europejski Lider Odszkodowań w takich sytuacjach oferuje badania oraz uzupełnienie dokumentacji o wpływ nieszczęśliwego zdarzenia na zdrowie poszkodowanego lub jego rodziny. Po nawiązaniu współpracy będzie towarzyszył Ci jeden zaufany prawnik, który przeprowadzi Cię przez wszystkie formalności i będzie wyręczy Cię przed ubezpieczycielem.

Kiedy ubiegać się o odszkodowanie?

Wbrew pozorom poszkodowany nie musi czekać, aż zakończy się leczenie urazów ciała. O odszkodowanie powypadkowe oraz zadośćuczynienie warto walczyć od razu po niefortunnym zdarzeniu. Terminy przedawnienia są różnorodne w zależności od wypadku i zawarto je w kodeksie cywilnym. Zdajemy sobie jednak sprawę, że żmudny proces odzyskiwania ubezpieczenia nie wpływa pozytywnie na rekonwalescencję, zwłaszcza po traumatycznych wypadkach. Specjaliści z ELO wyręczą Cię przy negocjacjach z ubezpieczycielem i wywalczą godne odszkodowanie.

Gdzie zgłosić się po odszkodowanie?

Nie wszyscy poszkodowani wiedzą, że z tytułu wyrządzonej szkody należy im się rekompensata i zadośćuczynienie. Inni mają obawy dotyczące złożonego procesu czy formalności ubiegania się o ubezpieczenie. Europejski Lider Odszkodowań to grupa profesjonalistów, którzy dołożą wszelkich starań, aby procedury były dla Ciebie w pełni zrozumiałe. Staniemy się Twoim pełnomocnikiem i będziemy godnie reprezentować Cię przed ubezpieczycielem, w walce o świadczenia.

Standardowo, aby uzyskać odszkodowanie, trzeba złożyć wniosek bezpośrednio do ubezpieczyciela. Istnieją jednak sytuacje, w których roszczenie warto zgłosić innemu podmiotowi odpowiedzialnemu za skutki zdarzenia, na przykład zarządowi dróg (za szkody wywołane dziurą w jezdni) albo zarządowi obwodu łowieckiego (za szkody w uprawach wywołane przez dzikie zwierzęta). Jeśli chcesz otrzymać możliwie najwyższe świadczenie, najlepiej zgłoś się do ELO - przygotujemy wezwanie do zapłaty na podstawie profesjonalnej wyceny szkody, jeśli jednak nie chcesz korzystać z profesjonalnego pełnomocnika - do wniosku dołącz także zdjęcia z miejsca zdarzenia, notatki policyjne oraz rachunki imienne za holowanie czy leczenie szpitalne, jednak musisz mieć świadomość, że gdybyś chciał byśmy poprawili tą szkodę, ponieważ Tobie odmówiono wypłaty - ubezpieczyciel może odmówić ponownego przyjęcia tych samych dokumentów.

Skontaktuj się z nami, a specjaliści z ELO doradzą Ci, jakie inne dokumenty mogą być przydatne w danej sytuacji. Bezpłatnie weryfikujemy sprawę każdego z naszych klientów i podpowiadamy, jakiej wysokości odszkodowanie masz szansę uzyskać. Oferujemy pomoc na każdym etapie postępowania, także kiedy firmy ubezpieczeniowe odmówiły wypłaty odszkodowania lub otrzymane świadczenia są zbyt niskie. Dział medyczny naszego przedsiębiorstwa określi wysokość szkody, natomiast dział prawniczy przeprowadzi Cię przez odwołanie od decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego. Walczymy i wygrywamy dla Ciebie!

Ile trwa odzyskiwanie ubezpieczenia?

Zazwyczaj czas na odzyskiwanie ubezpieczenia zależy przede wszystkim od charakteru sprawy. Jednak według artykułu 817 kodeksu cywilnego towarzystwo ubezpieczeniowe zobowiązane jest wydać decyzję poszkodowanemu w ciągu 30 dni od zgłoszenia wypadku. Po złożeniu wniosku o uzyskanie świadczenia w towarzystwie ubezpieczeniowym, dochodzi do likwidacji szkody, czyli procesu, który ma na celu ustalenie przyczyny nieszczęśliwego zdarzenia oraz wskazanie osoby odpowiedzialnej.

Jeśli zgłoszenie dotyczy wyjątkowo skomplikowanej sytuacji, prawo przewiduje dodatkowo 14 dni od dnia, w którym ustalono wszystkie niezbędne okoliczności zdarzenia. Zgodnie z przepisami cały proces nie powinien wówczas trwać dłużej niż 90 dni. Dłuższe terminy wynikają z tego, że wysokość odszkodowań zależy od wyniku postępowania cywilnego lub karnego. Kompletna dokumentacja wyrządzonej szkody może znacznie przyspieszyć proces wyceny oraz zbierania materiału dowodowego. Jeśli nie wiesz, co załączyć do wniosku o odszkodowanie powypadkowe, zadzwoń, a bezpłatnie Ci doradzimy.

Zadzwoń do nas

502-292-222

poniedziałek – piątek 8:00 – 17:00

 

Skuteczne dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

Sprawami po nieszczęśliwych zdarzeniach komunikacyjnych zajmujemy się prawdopodobnie najczęściej. I nic dziwnego – Polskie drogi są wyjątkowo niebezpieczne, toteż nietrudno o wypadki czy kolizje. Jeśli jesteś ich ofiarą, zawalcz o odpowiednie świadczenia z ELO. Odszkodowania powypadkowe przysługują za szkody majątkowe i niemajątkowe wszystkim poszkodowanym, o ile nie są jednocześnie sprawcami zdarzenia. Oznacza to, że o odszkodowania komunikacyjne mogą ubiegać się:

  • kierowcy samochodów (jeśli nie są sprawcami),

  • pasażerowie poszkodowanego i sprawcy,

  • motocykliści i rowerzyści,

  • piesi.

Przepisy prawne nie określają, czy pojazd uzależnia możliwość uzyskania odszkodowania, zatem o świadczenia mogą ubiegać się także poszkodowani jeżdżący na przykład wrotkami, rolkami czy hulajnogami. Warto również pamiętać, że aby otrzymać odszkodowanie komunikacyjne, nie trzeba posiadać ubezpieczenia na życie.

Warto również pamiętać, że wypadki zdarzają się nie tylko podczas jazdy, ale także w czasie:

  • wsiadania i wysiadania z pojazdu,

  • zatrzymania i postoju,

  • załadunku i rozładunku.

Dlatego odszkodowanie należy się poszkodowanym w wypadkach ze wszystkimi powyższymi manewrami. Podobnie jest w przypadku kolizji z pojazdami holowanymi oraz przyczepą. Wówczas w zależności od sprawy świadczenie przysługuje z OC pojazdu ciągnącego lub przyczepy.

Wypadek drogowy a kolizja

Wysokość odszkodowania komunikacyjnego zależy od tego, jak rozległe są zniszczenia czy uszczerbki na zdrowiu osób poszkodowanych. Definicji kolizji nie ma w polskim prawie, ale przyjmuje się, że to zdarzenia, które skutkują lekkimi uszkodzeniami ciała (dolegliwości ustępują przed upływem 7 dni) albo jedynie uszkodzeniem pojazdu. Poszkodowanym po kolizjach wypłaca się niższe kwoty rekompensacyjne gdyż poszkodowani mają lekkie lub żadne obrażenia. Wypadki, w których osoba poszkodowana uległa długotrwałym obrażeniom (dolegliwości utrzymują się przez ponad 7 dni), albo zmarła, generują inne, rozległe rodzaje roszczeń wobec podmiotu odpowiedzialnego.

Wypłata odszkodowania powypadkowego

Standardowo odszkodowania komunikacyjne są wypłacane z polisy odpowiedzialności cywilnej sprawcy, czyli OC. Na mocy umowy OC ubezpieczyciel przejmuje skutki ewentualnych strat wyrządzonych przez osobę ubezpieczoną, pod warunkiem, że jest ona zobowiązana do naprawienia szkody na podstawie przepisów kodeksu cywilnego. Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego musi opłacać ubezpieczenie OC. Dzięki temu poszkodowani mogą starać się o roszczenia odpowiadające rozmiarowi szkód, a sprawca nie musi wypłacać odszkodowania z własnej kieszeni.

Aby ograniczyć wysokość odszkodowania, ubezpieczyciele dość często wypłacają jedynie część niezbędnych należności za szkodę. W niektórych sytuacjach świadczenie jest zbyt małe i nie pokrywa w całości kosztów naprawy pojazdu. Przykładowo niektóre części samochodu mogą nie być uwzględniane podczas wyceny szkód albo firma ubezpieczeniowa zaleca kupno używanych mechanizmów zamiennych. Z pomocą ELO otrzymasz wysokie odszkodowanie komunikacyjne, które pozwoli na zakup nowych części oraz naprawę w profesjonalnym warsztacie.

Bardzo często kwoty wypłacane przez ubezpieczycieli nie pokrywają w całości kosztów naprawienia szkody w sytuacji, kiedy poszkodowany samodzielnie ubiega się o świadczenie. Nierzadko o wymagane fundusze trzeba nawet walczyć przed sądem. Pomoc firmy odzyskującej odszkodowania jest niezastąpiona – dzięki specjalistycznej wiedzy oraz doświadczeniu ELO pomoże Ci zyskać środki na leczenie i naprawę auta. Rekompensata, którą otrzymasz z naszą pomocą, będzie adekwatne do szkód materialnych, a także moralnych.

Co zrobić, jeśli sprawca wypadku jest nieznany?

Nie wszyscy poszkodowani w wypadkach zdają sobie sprawę, że mogą starać się o odszkodowanie, jeśli sprawca jest nieznany. Wówczas świadczenia takie należy pozyskać z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Po ustaleniu tożsamości kierowcy auta i jego odpowiedzialności odszkodowawczej, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny zwraca się do niego o zwrot poniesionych kosztów, lub jeśli nie został odnaleziony - pokrywa te koszty (w przypadku, kiedy doszło do szkody na osobie).

Europejski Lider Odszkodowań oferuje także pomoc w odszkodowaniach powypadkowych w sprawach, gdzie sprawca nie posiada OC lub gdy jego firma ubezpieczeniowa upada. ELO wygrywa wysokie rekompensaty również wtedy, kiedy sprawcą był członek Twojej rodziny albo kiedy powodem zdarzenia był ubytek w jezdni.

Kolizje z dzikimi zwierzętami

Wypadki na drogach mogą powodować nie tylko ludzie – dzikie zwierzęta przechodzące przez jezdnię są równie niebezpieczne. Uderzenia sarny czy dzika najczęściej kończą się uszkodzeniem samochodu, nierzadko jednak takie kolizje powodują poważny uraz na ciele, a nawet utratę życia kierowcy. Jak uzyskać odszkodowanie za taką szkodę? Jeśli posiadasz polisę AC, koszt naprawy samochodu pokrywa ubezpieczyciel. W przeciwnym razie będzie bardzo trudno uzyskać odszkodowanie za szkodę, ponieważ orzecznictwo zmieniło się w kierunku NIESZCZĘŚLIWEGO WYPADKU, co oznacza brak odpowiedzialności zarządcy drogi. Inaczej wygląda sytuacja w której doszło do szkody w czasie polowania.

Samochód zastępczy z polisy OC sprawcy

Odszkodowanie powypadkowe to jedno, ale jak kontynuować trasę czy wykonywanie obowiązków bez działającego auta? Bardzo często komunikacja miejska nie wchodzi w grę, dlatego warto starać się o samochód zastępczy. Dzięki temu możliwe jest dojeżdżanie do pracy lub szkoły, a także sklepu czy lekarza. Wbrew pozorom aby uzyskać auto zastępcze Twój samochód nie musi posiadać rozległych zniszczeń – nawet zbita lampa czy lusterko uniemożliwia dalszą jazdę.

Nie wszyscy poszkodowani w wypadkach wiedzą, że mogą uzyskać samochód zastępczy, nawet gdy rodzina posiada drugie auto. Wystarczy wówczas udowodnić ubezpieczycielowi, że jest ono regularnie użytkowane przez inną osobę, na przykład małżonka poszkodowanego. Brak sprawnego samochodu oznacza dla kierowców okres niepewności, dlatego oferujemy Ci wsparcie w walce o pojazd zastępczy. Pomożemy Ci skompletować potrzebne dokumenty i uzyskamy potrzebne świadczenia.

Odszkodowania powypadkowe z tytułu uszczerbku na zdrowiu

W kolizjach nie dochodzi do długotrwałego naruszenia zdrowia pokrzywdzonych osób, dlatego też świadczenia po nich są zazwyczaj nieco mniejsze. Natomiast odszkodowania komunikacyjne po wypadkach oprócz środków za uszkodzenie auta zawierają również fundusze na leczenie, a także zadośćuczynienie za wyrządzone krzywdy. Szkoda po wypadku nierzadko ma wpływ na resztę życia poszkodowanego. Dotyczy to zarówno urazów fizycznych, jak i traumy czy innych spowodowanych zdarzeniem zaburzeń psychologicznych.

Po kolizji warto sporządzić notatkę z miejsca zdarzenia z uwzględnieniem najważniejszych informacji. Wniosek o odszkodowanie poparty materiałem dowodowym poprawia szanse na uzyskanie wysokiego świadczenia. W dokumentacji medycznej oprócz notatki powinny znaleźć się takie elementy jak:

  • faktury imienne za badania, leki, opatrunki, rehabilitację, a także dojazdy do placówek medycznych,

  • wyniki badań i opinie lekarskie,

  • zwolnienia lekarskie,

  • kopia protokołu policyjnego z miejsca zdarzenia.

Długi proces ubiegania się o odszkodowanie powypadkowe wymaga sporych nakładów cierpliwości i specjalistycznej wiedzy, które z pewnością nie sprzyjają rekonwalescencji po zdarzeniu. Pozwól ELO zawalczyć o swoje prawa, a dołożymy wszelkich starań, aby wszystkie formalności przebiegły sprawnie. Oferujemy godną reprezentację oraz przedstawienie wagi zdarzenia zarówno ubezpieczycielowi, jak i sądowi.

Bardzo często uszczerbek na zdrowiu to jednak nie tylko krzywda fizyczna, ale również szkody moralne. Trauma, stres czy lęk przed ponownym wsiadaniem do samochodu to tylko niektóre problemy psychiczne, z którymi borykają się osoby po wypadkach komunikacyjnych. Aby zapewnić naszym klientom bezpłatne wsparcie także poza procesem odzyskiwania ubezpieczenia, współpracujemy z Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym. Dzięki temu masz szansę uzyskać wsparcie ze strony profesjonalistów w walce o zdrowie.

Ponadto pomożemy Ci uzyskać środki na prywatną rehabilitację, które nie wpływają na wysokość odszkodowania. Oprócz tego jesteśmy w stanie wywalczyć fundusze na:

  • przekwalifikowanie zawodowe,

  • zwiększone potrzeby,

  • remont domu dla osoby o stałym uszczerbku na zdrowiu (na przykład na budowę rampy dla wózka inwalidzkiego),

  • zakup samochodu specjalnego,

  • opiekunów.

Odszkodowania powypadkowe a renta

Wypadek komunikacyjny skutkujący rozległymi obrażeniami sprawia, że poszkodowani mogą ubiegać się o wypłatę godnego świadczenia, które obejmuje koszty leczenia, rehabilitacji czy specjalnej diety. Przykładem urazu upoważniającego do uzyskania odszkodowania jest paraliż. Po traumatycznym zdarzeniu poszkodowany spędza długie miesiące w szpitalu oraz na rehabilitacji, a ponadto musi także dostosować się dość drastycznych zmian w funkcjonowaniu ciała.

Renta po wypadku, którą pomoże Ci uzyskać ELO, ma na celu zwrócenie kosztów długotrwałej rekonwalescencji, w tym dojazdów na zabiegi, konsultacji z lekarzami czy drogich leków. Środki finansowe zapewnią również przystosowanie domu na przykład pod wózek inwalidzki, a także pomogą w utrzymaniu dochodów rodziny. Jeśli obrażenia uniemożliwiają Ci dalszą pracę w dotychczas wykonywanym zawodzie, warto też zawalczyć o roszczenie z tytułu utraconych korzyści. Natomiast zwrot kosztów za przekwalifikowanie zawodowe sprawi, że poszkodowany nie musi rezygnować z kariery.

Tak jak w przypadku innych odszkodowań, aby otrzymać godną rentę, należy przedstawić ubezpieczycielowi pełną dokumentację konsekwencji nieszczęśliwego zdarzenia, w tym zmian w życiu poszkodowanego. Podstawę stanowi jednak orzeczenie lekarza-orzecznika ZUS. Takie pismo określa uszczerbek na zdrowiu, a w konsekwencjach także stopień niezdolności do wykonywania pracy. Oprócz tego dokumentację kariery zawodowej warto uzupełnić o zaświadczenia o ukończonych kursach i studiach umożliwiających pracę w danym zawodzie. Dzięki temu udowodnisz, że nie możesz kontynuować pracy, do której posiadasz kompetencje.

Kapitalizacja renty

Odszkodowania zazwyczaj wypłacane są w formie jednorazowych świadczeń, z reguły jednak renta to comiesięczny przelew, który zawiera procent całości kwoty. Często możliwa jest również jej kapitalizacja – wówczas poszkodowany otrzymuje rentę odszkodowawczą w całości. Wiele osób po szkodzie decyduje się na taką formę wypłaty, ponieważ umożliwia ona zakup mieszkania, założenie własnej firmy, inwestowanie czy rozpoczęcie kursów lub studiów. Dodatkowo za kapitalizacją renty przemawia fakt, że comiesięczne wypłaty mogą w przyszłości zostać cofnięte, na przykład po śmierci poszkodowanego, w przypadku ogłoszenia upadłości Towarzystwa czy w innych przypadkach.

Aby uzyskać skapitalizowaną rentę za szkodę trzeba przedstawić towarzystwu ubezpieczeniowemu powód i plan przeznaczenia środków. Wysokość takiej wypłaty może przekraczać nawet milion złotych, warto zatem dokładnie przemyśleć jej zastosowanie. Europejski Lider Odszkodowań pomoże Ci przejść przez ten proces i będzie reprezentować Cię przed ubezpieczycielem lub sądem.

Odszkodowania komunikacyjne po wypadkach śmiertelnych

Nie wszystkie wypadki drogowe kończą się jedynie uszczerbkiem na zdrowiu – nie można również zapominać o ofiarach śmiertelnych. Jeśli ktoś z Twoich bliskich stracił życie w wyniku wypadku samochodowego, pomożemy Ci uzyskać wysokie świadczenia. Chociaż środki finansowe nie są w stanie przywrócić kogoś do życia, w znacznym stopniu ułatwiają rodzinie codzienne funkcjonowanie. Dochodzenie odszkodowań podczas przeżywania silnych emocji po stracie jest bardzo trudne, dlatego nasza firma otoczy Cię szczególną troską.

W takiej sytuacji odszkodowanie za spowodowanie wypadku śmiertelnego jest szczególnie ważne, jeśli ofiara stanowiła jedyne lub główne źródło dochodu rodziny. Zadośćuczynienie pomaga wówczas dostosować się do dalszego życia i wyrównuje straty moralne, takie jak zaburzenia w funkcjonowaniu rodziny, poczucie tęsknoty oraz żalu, a także ogólne pogorszenie zdrowia psychicznego. Twój przedstawiciel z ELO zajmie się trudnymi negocjacjami, a Tobie umożliwi spokojną żałobę.

Oprócz zadośćuczynienia za doznane krzywdy i odszkodowania za pogorszenie sytuacji życiowej bliscy zmarłego mogą starać się także o rentę z tytułu obowiązku alimentacyjnego albo rentę fakultatywną. Dodatkowo osoby (członkowie rodziny lub znajomi), które poniosły koszty pogrzebu, powinny ubiegać się o ich zwrot. Świadczenia obejmują między innymi:

  • zakup trumny,

  • przewożenie zwłok,

  • zakup odzieży żałobnej,

  • zakup kwiatów,

  • zakup miejsca na cmentarzu i nagrobka,

  • organizację stypy.

Gdy przed śmiercią podjęto próby leczenie zmarłego, ich koszt również podlega zwrotowi na podstawie art. 444 § 1 kodeksu cywilnego pod pewnymi warunkami. Zasiłek pogrzebowy oraz zwrot kosztów leczenia nie zalicza się do odszkodowania powypadkowego, dlatego nie ogranicza jego wysokości. Dołożymy wszelkich starań, aby przyznano Ci nie tylko odszkodowanie powypadkowe za śmierć członka rodziny, ale również i zadośćuczynienie oraz dodatkowe świadczenia.

Odzyskiwanie ubezpieczeń NNW

Poza OC czy AC warto wykupić również ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Dzięki niemu, nawet jeśli to Ty jesteś sprawcą zdarzenia, otrzymasz odszkodowanie, które pomoże Ci w powrocie do zdrowia. Takim świadczeniem są objęci także Twoi pasażerowie. Wysokość odszkodowania powypadkowego z tytułu NNW jest obliczana z uwzględnieniem kwoty ubezpieczenia, a także stopnia uszczerbku na zdrowiu.

Oprócz odszkodowania pasażerowie mogą również ubiegać się o zadośćuczynienie, które ma na celu pokryć moralną szkodę, na przykład lęk przed jazdą samochodem po wypadku. Dodatek do odszkodowania trzeba uargumentować, zatem do wniosku warto dołączyć także oświadczenie o opuszczenie wizyty u lekarza czy nieobecności w pracy bezpośrednio po nieszczęśliwym zdarzeniu. Jeśli szukasz kogoś, kto rzetelnie poprowadzi walkę o odszkodowanie, zadośćuczynienie czy inne świadczenia, zadzwoń do nas!

Odszkodowanie powypadkowe dla rowerzystów

W Polsce do wypadków drogowych z udziałem rowerzystów dochodzi niemal równie często, co wypadków samochodowych. Jeśli często korzystasz z dwukołowego środka transportu i poruszasz się po jezdni zgodnie z prawem, wiedz, że po wypadku odpowiedzialność finansowa spoczywa po stronie kierowcy auta, zatem Twoje odszkodowanie jest wypłacane z jego polisy OC. W niektórych sytuacjach wysokość świadczenia ulega obniżeniu ze względu na przykład na złe warunki atmosferyczne, albo oślepienie sprawcy przez światła innego samochodu, ponieważ przyczyniają się do wystąpienia zdarzenia.

Kwota odszkodowania może też być zaniżona, jeśli rowerzysta w jakiś sposób działał na swoją niekorzyść, a więc przykładowo nie posiadał odblasków lub poruszał się w miejscu niedozwolonym. Ze względu na związek przyczynowo-skutkowy takiego zachowania z wypadkiem szansa na uzyskanie odpowiedniego świadczenia ulega zmniejszeniu. ELO pomoże Ci walczyć o swoje prawa i uzyskać pieniądze na leczenie w prywatnych klinikach. Wiemy, jak żmudnym procesem jest ubieganie się o odszkodowanie, dlatego wyręczymy Cię w negocjacjach, aby zapewnić Ci spokojną rekonwalescencję.

Odszkodowania dla pieszych

Potrącenie pieszego jest bardzo niebezpieczne i może wydarzyć się nawet na przejściach drogowych. Jeśli jesteś ofiarą takiego zdarzenia, Twoje odszkodowanie pochodzi z OC sprawcy. Świadczenie należy Ci się jednak także w sytuacji, kiedy kierowca odjechał z miejsca zdarzenia – odpowiedzialność finansowa leży wówczas po stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Skontaktuj się z nami, a udzielimy Ci kilku bezpłatnych porad, jak uzyskać takie odszkodowanie. Infolinia jest dostępna niezależnie od etapu procesu.

Tak jak w przypadku wypadku drogowego z udziałem rowerzysty, pieszy również może przyczynić się do potrącenia. Przykłady działania na swoją niekorzyść to przykładowo:

  • przechodzenie przez jezdnię w miejscu nieoznakowanym,

  • poruszanie się nieprawidłową stroną jezdni,

  • brak odblasków.

Jeśli do potrącenia doszło w takich okolicznościach, ubezpieczyciel lub sąd może zadecydować o zmniejszeniu odszkodowania. Warto wówczas zwrócić się do doświadczonej firmy, która zawalczy o jak najwyższe świadczenia. Twój pełnomocnik z ELO przeprowadzi Cię i będzie wspierać w dochodzeniu swoich praw.

Dochodzenie odszkodowań z tytułu utraconych korzyści

Według art. 361 § 2 kodeksu cywilnego rekompensata za szkody obejmuje zarówno poniesione przez poszkodowanego straty, jak i korzyści, które mógłby osiągnąć, gdyby nie wyrządzono mu szkody. Europejski Lider Odszkodowań chętnie pomoże Ci uzyskać także takie świadczenia. Doskonałym przykładem sytuacji, kiedy można starać się o opisywane odszkodowanie jest kolizja – po uszkodzeniu auta poszkodowany taksówkarz traci przewidywane dochody, ponieważ samochód stanowi narzędzie jego pracy.

Możliwość ubiegania się o takie świadczenie jest bardzo ważna dla poszkodowanego, warto jednak pamiętać, że utracone korzyści są dość trudne do udowodnienia. Majątek osoby po szkodzie nie wzrósł tak, jak było przewidywane, co wywołuje odpowiedzialność sprawcy. Nie wystarczy zatem wskazać na hipotetyczne korzyści majątkowe, ale również trzeba określić prawdopodobieństwo ich wystąpienia. Ze względu na skomplikowanie tej konstrukcji nierzadko o zwrot utraconych korzyści należy walczyć przed sądem. Nasz doradca przygotuje Cię na uzyskanie świadczeń i stanie się Twoim prawomocnikiem.

Zdarzenia w pracy

Europejski Lider Odszkodowań najczęściej zajmuje się pomocą w odszkodowaniach komunikacyjnych, jednak walczymy również o świadczenia po niefortunnych wypadkach w pracy. Wypadki mogą mieć miejsce ze względu na luki w szkoleniach BHP, błędy w organizacji warunków pracy czy usterki specjalistycznych sprzętów. Ryzyko zwiększają także stres, zmęczenie lub pośpiech.

Według art. 3 ust. 1 ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych „za wypadek przy pracy uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną powodujące uraz lub śmierć, które nastąpiło w związku z pracą:

  1. podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika zwykłych czynności lub poleceń przełożonych;

  2. podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika czynności na rzecz pracodawcy, nawet bez polecenia;

  3. w czasie pozostawania pracownika w dyspozycji pracodawcy w drodze między siedzibą pracodawcy a miejscem wykonywania obowiązku wynikającego ze stosunku pracy”.

Dane zdarzenie musi spełniać wszystkie podane powyżej warunki, aby było uznane za wypadek przy pracy.

Każdy, niezależnie od wykonywanego zawodu, może stać się ofiarą wypadku przy pracy. Istnieją jednak sytuacje, w których pracownik jest szczególnie narażony na niefortunne zdarzenia, na przykład w górnictwie, na budowach czy przy różnego rodzaju procesach technologicznych. Warto wiedzieć, że odszkodowanie za wypadek w pracy należne jest poszkodowanemu bez względu na formę zatrudnienia. Masz prawo starać się o świadczenie nawet jeśli Twój pracodawca nie wykupił OC.

Odzyskiwanie ubezpieczeń za wypadki przy pracy

Wypadki przy pracy o różnym stopniu szkód mogą przytrafić się każdemu, warto więc wiedzieć, jak postępować, aby uzyskać odszkodowanie od ubezpieczyciela. Po poinformowaniu pracodawcy o zdarzeniu, powinien on spisać protokół wypadkowy BHP z zeznaniami poszkodowanego i świadków w ciągu 2 tygodni od zdarzenia. Kopię tego dokumentu trzeba załączyć do dokumentacji wraz z wnioskiem o odszkodowanie, ponieważ stanowi podstawę roszczenia. Oprócz protokołu do wniosku można dołączyć także między innymi:

  • zaświadczenia lekarskie,

  • oświadczenie przełożonego, który został poinformowany o zdarzeniu,

  • potwierdzenie odbycia niezbędnych kursów BHP,

  • kopię umowy o pracę, zlecenie czy dzieło.

Prawnicy z ELO sprawdzą załączniki, a ponadto podpowiedzą Ci, jakie jeszcze dokumenty pomogą w odzyskaniu ubezpieczenia. Skompletowane pisma złóż do ZUS-u albo płatnika składek.

Europejski Lider Odszkodowań pomoże Ci uzyskać ubezpieczenie i zadośćuczynienie, a także środki na rehabilitację oraz przekwalifikowanie zawodowe. Wysokość odszkodowań za poważne wypadki mimo przestrzegania zasad BHP może sięgnąć nawet kilkuset tysięcy złotych. Dzięki nim masz szansę na komfortowy powrót do zdrowia, podczas gdy my będziemy reprezentować Cię przed ubezpieczycielem. Zadzwoń, a nasi doradcy bezpłatnie zweryfikują Twoją sprawę oraz wyjaśnią, do jakich roszczeń masz prawo. Przekonaj się, jak walczymy i wygrywamy dla Ciebie!

Odszkodowania za złamania

Złamania kończyn to prawdopodobnie najczęściej występujący uszczerbek na zdrowiu po wypadkach komunikacyjnych. Warto jednak pamiętać, że dojść do nich może również podczas przebywania chociażby w sklepie czy budynkach użyteczności publicznej. Złamanie kostki podczas upadku na lodzie przed wejściem do sklepu to jeden z wielu przykładów takich zdarzeń. Wypłata odszkodowań może więc przysługiwać Ci z OC sprawcy zdarzenia lub z polis prywatnych.

Umowy ubezpieczeniowe zawierają zasady, w jakich przypadkach poszkodowany ma prawo ubiegać się o świadczenie i są one różne ze względu na ofertę towarzystwa. Wyłączenia ochrony mogą dotyczyć przykładowo zdarzeń podczas uprawiania sportów ekstremalnych albo uszczerbków na zdrowiu spowodowanych wojną lub aktami terroryzmu. Zazwyczaj jednak świadczenia nie przysługują z tytułu urazów doznanych podczas:

  • odurzenia alkoholem czy narkotykami,

  • prób popełnienia samobójstwa,

  • prób popełnienia przestępstwa,

  • manifestacji,

  • prowadzenia samochodu bez prawa jazdy,

  • przechodzenia przez jezdnię w niedozwolonym miejscu.

Jeśli jednak jesteś ofiarą wypadku, którego firma ubezpieczeniowa nie uwzględniła w liście wyłączenia ochrony, przysługuje Ci prawo do godnego odszkodowania za złamanie. Europejski Lider Odszkodowań przygotuje Cię na negocjacje i przeprowadzi przez żmudny proces odzyskiwania odszkodowań. Dotychczas wygraliśmy 100% spraw na etapie cywilnym!

Amputacja kończyny

W niektórych przypadkach urazy są na tyle poważne, że konieczna jest amputacja kończyny. Odszkodowanie również przysługuje poszkodowanym w takich sytuacjach, albo gdy noga lub ręka zostaje odcięta podczas wypadku. Złamanie kończyny to uraz mniej skomplikowany od jej urwania, co zazwyczaj jest uwzględniane przy wypłacie odszkodowania powypadkowego. Świadczenie powinno pokrywać leczenie i rehabilitację, a także dostosowanie domu poszkodowanego do wózka inwalidzkiego, samochód specjalny czy protezy.

Europejski Lider Odszkodowań prowadzi odzyskiwanie odszkodowań o wysokich kwotach, aby po utracie kończyny poszkodowany mógł powrócić do zdrowia i przystosować się do zmian w życiu. Zadośćuczynienie oraz inne świadczenia w zależności od sytuacji mogą być wypłacane między innymi z:

  • OC sprawcy wypadku,

  • OC pracodawcy,

  • ZUS-u,

  • ubezpieczenia rolniczego.

Pomoc w odszkodowaniach rolniczych

Liczba wypadków rolniczych w Polsce spada z roku na rok, ale wciąż jest dość wysoka. Najczęściej do niefortunnych zdarzeń w gospodarstwach rolnych dochodzi latem, jednak wiosna czy jesień to równie niebezpieczne pory roku. Powodami urazów są zazwyczaj specjalistyczne maszyny i urządzenia, substancje chemiczne, a także zwierzęta, które wywołują między innymi:

  • urazy kończyn,

  • poparzenia,

  • ugryzienia,

  • potrącenia,

  • przygniecenia,

  • zatrucia.

Jeśli chcesz ubiegać się o odszkodowanie z tytułu wypadku rolniczego, warto znać definicję takiego zdarzenia z art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 20 grudnia 1990 roku. Wypadek przy pracy rolniczej to „nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, które nastąpiło podczas wykonywania czynności związanych z prowadzeniem działalności rolniczej albo pozostających w związku z wykonywaniem tych czynności:

  1. na terenie gospodarstwa rolnego, które ubezpieczony prowadzi lub w którym stale pracuje, albo na terenie gospodarstwa domowego bezpośrednio związanego z tym gospodarstwem rolnym, lub

  2. w drodze ubezpieczonego z mieszkania do gospodarstwa rolnego, albo w drodze powrotnej, lub

  3. podczas wykonywania poza terenem gospodarstwa rolnego zwykłych czynności związanych z prowadzeniem działalności rolniczej lub w związku z wykonywaniem tych czynności, lub

  4. w drodze do miejsca wykonywania czynności, o których mowa w pkt. 3 albo w drodze powrotnej”.

Wystarczy spełnić tylko jeden z powyższych warunków, aby kwalifikować się do uzyskania odszkodowania. Pamiętaj jednak, że po 6 miesiącach wypadki rolnicze ulegają przedawnieniu. Nie czekaj – z naszą pomocą uzyskasz wysokie świadczenia. Im wcześniej KRUS rozpocznie postępowanie dowodowe, tym szybciej nastąpi wypłata funduszy na naprawienie szkody. Nasza infolinia to źródło szybkich porad dla każdego klienta, niezależnie od etapu sprawy.

Niezwykle ważne jest również, aby poszkodowany nie wyrządził wypadku umyślnie. Wola wyrządzenia krzywdy, rażące niedbalstwo, a także przebywanie pod wpływem alkoholu czy narkotyków wykluczają możliwość uzyskania pożądanych środków.

Wysokość odszkodowań rolniczych

Odszkodowanie za wypadek rolniczy jest przede wszystkim uzależnione od stopnia obrażeń – jego wysokość oblicza się proporcjonalnie do procentowych urazów. Rekompensata za stały uszczerbek na zdrowiu jest dodatkowo wyższa od świadczenia za czasowy uraz. Od 17 maja 2018 roku za każdy procent uszczerbku na zdrowiu Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wypłaca 809 zł, a ponadto:

  1. 16.180 zł – z tytułu orzeczonej niezdolności do samodzielnej egzystencji wskutek wypadku przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej,

  2. 80.900 zł – z tytułu śmiertelnego wypadku, gdy do odszkodowania uprawniony jest małżonek lub dziecko zmarłego, zwiększone o kwotę 16.180 zł na drugiego i każdego uprawnionego, jeżeli do odszkodowania są uprawnieni równocześnie małżonek i dziecko/dzieci bądź tylko dzieci,

  3. 40.450 zł – z tytułu śmiertelnego wypadku, gdy do odszkodowania uprawnieni są tylko inni członkowie rodziny niż małżonek i dzieci zmarłego oraz 16.180 zł z tytułu zwiększenia odszkodowania na drugiego i każdego następnego uprawnionego,

  4. 16.180 zł – z tytułu śmiertelnego wypadku, gdy do odszkodowania równocześnie z małżonkiem lub dziećmi zmarłego uprawnieni są inni członkowie rodziny, każdemu z nich przysługuje ta kwota niezależnie od odszkodowania przypadającego małżonkowi lub dzieciom.

Rolnik zobowiązany jest również do wykupienia polisy OC, która chroni wszystkich pracowników gospodarstwa, nawet pomocników z sąsiedztwa. Dzięki temu po wypadku poszkodowany, niezależnie od jego roli w gospodarstwie, otrzymuje odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej.

Odkupowanie szkód rzeczowych

Jak zostało wspomniane wcześniej, towarzystwa ubezpieczeń wyceniają szkody niekorzystnie dla osób poszkodowanych, co oznacza niższą kwotę wypłaconego odszkodowania. Ograniczone środki nie pozwalają zaś na pokrycie pełnych kosztów leczenia oraz naprawy uszkodzonego auta. Ubezpieczyciel może też uznać, że zniszczenia samochodu to szkoda całkowita, kiedy cena usunięcia usterek przekracza wartość pojazdu sprzed wypadku. Dalsza walka o należne świadczenie wymaga determinacji, sporych nakładów czasu, a nierzadko również wydatków.

W takich sytuacjach jak szkody częściowe Europejski Lider Odszkodowań oferuje odkupienie szkody oraz bardzo szybkie wyrównanie należnego świadczenia. Zajmujemy się sprawami zarówno wypadków, jak i kolizji powstałych w przeciągu 3 lat. Wystarczy przedstawić nam kosztorys sprawy od ubezpieczyciela z decyzją o wypłacie odszkodowania. Dzięki tym dokumentom dokonamy bezpłatnej analizy sytuacji, a po podpisaniu umowy wypłacimy Ci różnicę kwoty, której nie wydał zakład ubezpieczeń. To często znacznie bardziej satysfakcjonujące niż długie staranie się o pieniądze w sądzie.

Wielką zaletą oddania naszej firmie szkód rzeczowych jest szybkość otrzymania niezbędnych środków, ale warto pamiętać także o braku ryzyka, jakie wynika z wszczęcia postępowań sądowych. To więc doskonałe rozwiązanie dla osób chcących jak najszybciej zakończyć żmudny proces walki o ubezpieczenie. Wówczas nie musisz przechodzić go ponownie ani pisać odwołania od decyzji. W ten sposób zyskasz świadczenie, czas i spokój ducha.

Odszkodowania za niesłuszne aresztowania

Wbrew pozorom niesłuszne aresztowanie może spotkać każdego – zwykły zbieg okoliczności często decyduje o umieszczeniu niewinnej osoby w areszcie lub więzieniu. Niewłaściwe oskarżenie i pozbawienie wolności stają się wówczas podstawą do uzyskania odszkodowania. Takie świadczenie przysługuje osobom poszkodowanym po uzyskaniu wyroku uniewinniającego lub umorzeniu postępowania. Warto wówczas ubiegać się także o zadośćuczynienie za straty moralne oraz utracone korzyści materialne, na przykład ze względu na niemożliwość podjęcia pracy.

Wysokość odszkodowania za niesłuszne aresztowanie zależy przede wszystkim od długości ubezwłasnowolnienia. Pobyt w więzieniu czy w areszcie, szczególnie dla osoby niewinnej, to wyjątkowo trudny okres. Podczas niesłusznego pozbawienia wolności poszkodowany jest narażony na uszczerbki na zdrowiu fizycznym i psychicznym. Rekompensata ma za zadanie wynagrodzić stres, uzyskać ją można jednak tylko trzy lata od dnia odzyskania wolności, warto więc od razu rozpocząć roszczenie z pomocą ELO.

Odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby

Niespodziewane odejście osoby bliskiej to wstrząsające przeżycie. Pożegnanie stanowi problem zarówno dla dorosłych, jak i młodszych krewnych. Warto wówczas zadbać o rekompensatę za ich ból, a także pomóc przystosować się do zmian. Roszczenie o odszkodowanie za śmierć członka rodziny możesz rozpocząć nie tylko po wypadku komunikacyjnym, ale również przy pracy, w gospodarstwie rolnym, w wyniku błędu medycznego lub zabójstwa.

Odszkodowanie po śmierci rodzica lub innej bliskiej osoby jest wypłacane ze względu na okoliczności zdarzenia. Jak zostało wcześniej wspomniane, świadczenie z tytułu śmiertelnego wypadku drogowego pochodzi z OC jego sprawcy. Jeśli do zdarzenia doszło w pracy, odpowiedzialność finansową ponosi pracodawca, natomiast za tragiczny wypadek w gospodarstwie rolnym odpowiada KRUS. Nie zawsze można szybko ustalić osobę winną danemu zdarzeniu – wtedy też należy walczyć o odszkodowanie! Z ELO wywalczymy wysokie świadczenie dla Twoich bliskich z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Celem odszkodowania za takie traumatyczne przeżycie jest głównie wyrównanie strat w budżecie rodzinnym, jeśli zmarły stanowił główne lub dodatkowe źródło dochodu. Warto pamiętać również o jego obowiązkach w gospodarstwie domowym – po jego odejściu pozostali członkowie rodziny muszą poświęcić czas na wykonywanie codziennych zadań. Odszkodowania nie można jednak mylić z zadośćuczynieniem i postarać się o uzyskanie każdego z tych dwóch świadczeń.

Zadośćuczynienie ma na celu złagodzić cierpienia emocjonalne rodziny zmarłego, na przykład smutek, poczucie osamotnienia czy tęsknotę. Rekompensata negatywnych przeżyć to jednorazowe świadczenie, które pokrywa również zmiany w funkcjonowaniu rodziny, a ponadto pogorszenie stanu psychicznego, wymagające specjalistycznej pomocy. O zadośćuczynienie mogą starać się nie tylko krewni zmarłego, ale również i przyjaciele.

Jak uzyskać odszkodowanie za śmierć członka rodziny?

Pierwszym krokiem po niespodziewanej śmierci bliskiej osoby jest zgłoszenie tego faktu do urzędu stanu cywilnego. Dzięki temu uzyskasz akt zgonu oraz pismo określające, kto ponosi odpowiedzialność za wypadek, a te dokumenty stanowią klucz do uzyskania należnego świadczenia. Oprócz tego wniosek o odszkodowanie warto uzupełnić:

  • notatką policyjną lub BHP z miejsca zdarzenia,

  • zaświadczeniem o zarobkach zmarłego,

  • dowodami relacji łączącej zmarłego i osobę starającą się o odszkodowanie (na przykład wspólne zdjęcia),

  • dowodami skutków wiadomości o śmierci na życie wnioskującego (na przykład dokumentacja medyczna i faktury za leczenie psychologiczne).

Śmierć członka rodziny sama w sobie stanowi traumatyczne przeżycie. Nie wszyscy borykający się ze stratą mają wówczas siły na walkę z ubezpieczycielem. Zaufaj więc firmie odszkodowawczej, która wyręczy Cię przy skomplikowanych formalnościach. Będziemy reprezentować Cię przed ubezpieczycielem i sądem, aby ułatwić Ci żałobę i przystosowanie do zmian w rodzinie. Dzięki naszym pracownikom ten trudny proces przebiegnie znacznie łagodniej.

Odmowa wypłaty odszkodowania

Firmy ubezpieczeniowe bardzo często wypłacają niewielkie odszkodowania, a czasami, wykorzystując nieznajomość skomplikowanych przepisów poszkodowanego, w ogóle odmawiają wypłacania świadczeń. Nic więc dziwnego, że część osób rezygnuje z dalszej walki o rekompensatę. Kiedy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania, osoba poszkodowana czuje frustrację i bezradność – wnioski o pomoc są niejako ignorowane, a brak rekompensaty uniemożliwia powrót do zdrowia czy naprawę auta.

Aby temu zapobiec, warto już podczas składania wniosku o odszkodowanie zadbać o szczegółowe wykazanie szkód, jakich doznał poszkodowany. Niekompletna dokumentacja zwiększa ryzyko niewielkiego świadczenia lub odmowy jego wypłacenia. Ponadto znacznie przedłuża wszystkie procedury. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest również przekazanie sprawy doświadczonemu pełnomocnikowi, który zadba o wszystkie dokumenty i rzetelnie przedstawi je ubezpieczycielowi podczas negocjacji o możliwie najwyższe odszkodowanie.

Po wydaniu odmownej decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego, warto się od niej odwołać. Gdy to nie przynosi skutków – wejść na drogę sądową. Pracownicy ELO przygotowują klientów do walki i będą wspierali Cię podczas całego żmudnego procesu. Możemy poszczycić się 100% wygranych spraw na etapie cywilnym, dlatego warto nam zaufać!

Zadzwoń do nas

502-292-222

poniedziałek – piątek 8:00 – 17:00

 

Profesjonalna pomoc w odszkodowaniach

Dzięki współpracy z Europejskim Liderem Odszkodowań uzyskasz pieniądze, które Ci się należą, a dodatkowo spokój o tok postępowania. Wsparcie przydzielonego mecenasa i jego pełnomocnictwo w kontaktach z ubezpieczycielem sprawią, że poczujesz się bezpiecznie. Zaufaj naszej firmie, a zyskasz:

  • bezpłatną weryfikację sprawy,

  • pomoc w zebraniu materiału dowodowego do wniosku o odszkodowanie,

  • ocenę możliwej wysokości odszkodowania,

  • wskazówki dotyczące innych świadczeń, o które masz prawo walczyć,

  • pełnomocnictwo podczas negocjacji,

  • wykwalifikowany dział medyczny,

  • doświadczony dział prawniczy.

Dołącz do grona klientów, którzy dzięki naszym usługom zyskali spokój i bezpieczeństwo.

Prosimy o kontakt


Zadzwoń do nas i opisz swój przypadek

Biuro
502 292 222
E-mail
Facebook
Wyślij do nas pytanie


Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
Adres e-mail
Kod z obrazka
Treść wiadomości
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych. Więcej informacji w Polityka prywatności
ELO to gwarancja uczciwości
ELO nie pobiera od ciebie żadnych opłat wstępnych a jedynie prowizję po pozytywnym zakończeniu sprawy.

Nie płacisz nam nic,
dopóki nie wygramy

Strzałka

Walczymy o sprawiedliwość dla Ciebie!