Europejski Lider Odszkodowań

ODSZKODOWANIE ZA ŚMIERĆ BLISKIEJ OSOBY W WYPADKU KOMUNIKACYJNYM

Śmierć bliskiej osoby w wypadku komunikacyjnym jest nagła tragedią, która jest czynnikiem wyzwalającym bardzo silny stres. Tak bolesne doświadczenie życiowe ma negatywny wpływ na zdrowie psychiczne, a wielu przypadkach także poważne konsekwencje finansowe dla rodziny.

W wyniku śmierci bliskiej osoby w wypadku komunikacyjnym, najbliższym należy się :

– Zadośćuczynienie pieniężne za krzywdę polegającą na przedwczesnym i nagłym zerwaniu więzi ( jest formą świadczenia, które ma na celu rekompensacje krzywdy i cierpienia psychicznego)

– Odszkodowanie za koszty pogrzebu oraz leczenia ( jeśli podczas wypadku, zmarły był leczony w szpitalu, możemy ubiegać się o zwrot kosztów, odszkodowanie przysługuje za koszta pogrzebowe)

– Odszkodowanie za śmierć w wypadku na podstawie pogorszenia się sytuacji życiowej w formie finansowej

(osoba zmarła była głównym żywicielem rodziny, utrata wsparcia przy wychowywaniu dzieci, brak pomocy w obowiązkach domowych, skutki emocjonalne)

– RENTA Z OC SPRAWCY WYPADKU dla dzieci uczących się do 26 roku życia oraz dla współmałżonaka 

– RENTA Z ZUSu 

KTO MOŻE UBIEGAĆ SIĘ O ODSZKODOWANIE ZA ŚMIERĆ W WYPADKU KOMUNIKACYJNYM ?

Zgodnie z polskim prawem o odszkodowanie lub zadośćuczynienie za śmierć w wypadku może ubiegać się najbliższa rodzina zmarłego : rodzic, dziecko, małżonek, narzeczony, konkubent, partnerka, dziadkowie. O zadośćuczynienia oraz odszkodowanie może ubiegać się każda osoba powiązania prawno-rodzinnie ze zmarłym, lub osoba, która jest w stanie udowodnić silną więź ze zmarłym.

KTO JEST ZOBOWIĄZANY DO WYPŁATY UBEZPIECZENIA ?

W momencie, gdy śmierć nastąpiła na skutek wypadku komunikacyjnego, podmiotem odpowiedzialnym za wypłacenie roszczenia jest Towarzystwo Ubezpieczeniowe z polisy OC sprawcy, natomiast jeśli sprawca nie posiadał OC lub sprawca nie jest znany, o odszkodowanie należy ubiegać się od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Rekompensata za jaką otrzyma rodzina lub najbliżsi zmarłej osoby, nie zastąpi bólu ale pozwoli na godne życie w nowej bolesnej sytuacji życiowej. Pod względem finansowym dzięki roszczeniu się za odszkodowania oraz zadośćuczynienia, pozwolą zadbać o lepszą przyszłość Twoich najbliższych.

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

502 292 222

Potrzebujesz informacji ?

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza w celu kontaktu z najlepiej dobranym specjalistą 

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kogo dotyczy zgłoszenie ?

Podaj numer - oddzwonimy!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.