Europejski Lider Odszkodowań

Europejski Lider Odszkodowań

Uzyskanie renty po wypadku

Wypadek to zdarzenie, które ciężko przewidzieć. Może przydarzyć się każdemu podczas drogi do pracy, na zakupy lub nawet podczas relaksującego spaceru. Skutkiem wypadku może być kilka siniaków i ostra wymiana zdań między sprawcą a poszkodowanym. Zdarza się jednak, że poniesione obrażenia zmuszają ofiarę do dłuższego pobytu w szpitalu. Zwiększone potrzeby po rekonwalescencji to podstawa do tego, aby starać się o rentę lub odszkodowanie od sprawcy wypadku. Jak jednak uzyskać pieniądze, które wynagrodzą poszkodowanemu dni spędzone na zwolnieniu lekarskim?

Renta z OC po wypadku – kiedy się należy?

O uzyskanie renty po wypadku z OC może starać się każdy poszkodowany, który w wyniku zdarzenia poniósł trwały uszczerbek na zdrowiu. Najczęstszym urazem upoważniającym do otrzymania pieniędzy jest paraplegia – paraliż dwukończynowy, zazwyczaj dotykający dolnej połowy ciała. Renta wyrównawcza ma na celu nie tylko zwrócenie wszystkich kosztów, które poszkodowany poniósł podczas rekonwalescencji. Regularnie przyznawane pieniądze pokrywają również dalsze koszty leczenia. Renta na zwiększone potrzeby życiowe ma zapewnić poszkodowanemu pokrycie rachunków za drogie leki, prywatne konsultacje z lekarzami, dojazd do klinik oraz zabiegi rehabilitacyjne. Jeżeli w wyniku skutków wypadku chory musi przejść na specjalistyczną dietę, przyznawane pieniądze mogą być przeznaczone także na produkty spożywcze.

Roszczenie o utracony dochód należy się też każdemu poszkodowanemu, któremu odniesione obrażenia uniemożliwiły pracę zarobkową. Otrzymywane z OC sprawcy pieniądze mają na celu zapewnienie mu godnego życia oraz utrzymanie rodziny. Renta po wypadku należy się również rodzinie poszkodowanego, np. dzieciom po śmierci rodzica. Ale w szczególności należy się poszkodowanym ze szczególnie rozległym uszczerbkiem na zdrowiu. W momencie utraty możliwości wykonywania tego samego zawodu możemy rościć o rentę na przekwalifikowanie zawodowe.

Jak uzyskać rentę po wypadku oraz odszkodowanie za utracony dochód?

Istnieją różne rodzaje świadczeń rentownych i możliwości ich uzyskania. Podstawową zasadą w każdym z tych roszczeń jest dokumentacja wskazująca na sytuację przez zdarzeniem oraz wskazanie w jakim stopniu zmieniło się życie poszkodowanego, oraz jakie niesie to za sobą konsekwencje. Odszkodowanie za utracony dochód jest obliczane na podstawie różnicy w zarobkach, które mógłby otrzymać poszkodowany, gdyby nie spotkał go wypadek. 

Aby zacząć starać się o jej otrzymanie, należy otrzymać orzeczenie od lekarza-orzecznika ZUS. Otrzymane orzeczenie – określające stopień niezdolności poszkodowanego do pracy – należy dołączyć do dokumentacji swojej kariery zawodowej. Starający się o rentę wyrównawczą musi udowodnić, że przez udział w wypadku nie jest w stanie podjąć żadnej pracy – a zwłaszcza tej, do której posiada kompetencje. Na korzyść poszkodowanego przemawia zawsze fakt, że do wykonywania poprzedniego zawodu uprawniały go studia oraz ukończone kursy, jednak nie jest to niezbędne.

Kapitalizacja renty po wypadku – jak uzyskać?

Kapitalizacja renty po wypadku polega na zmianie formy wypłaty pieniędzy. Zamiast comiesięcznego przelewu w wysokości kilkuset złotych, poszkodowany otrzyma jedno świadczenie (często więcej niż milionowe). Aby renta została skapitalizowana, należy przedstawić towarzystwu ubezpieczeniowemu odpowiedni powód. Może być nim chęć otwarcia własnej działalności, rozpoczęcia nowych studiów lub uczęszczania na kursy dokształcające. Kapitalizacja renty po wypadku to rozwiązanie dla tych poszkodowanych, który mimo niepełnosprawności nie chcą marnować swojego potencjału w czterech ścianach swojego domu.

Pozwala również zabezpieczyć należne pieniądze poszkodowanym we własnym zakresie, zainwestować je, a nawet zarabiać więcej na takiej inwestycji niż pozwalałaby comiesięczna wypłata.

Brałeś udział w wypadku, przez który straciłeś możliwość wykonywania swojego zawodu? Skontaktuj się z Europejskim Liderem Odszkodowań. Nasi specjaliści pomogą ci w przygotowaniu całej dokumentacji i będą godnie reprezentować Twoje interesy przed sądem. 

Prosimy o kontakt

Zadzwoń do nas i opisz swój przypadek

502 292 222

Potrzebujesz informacji ?

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza w celu kontaktu z najlepiej dobranym specjalistą 

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kogo dotyczy zgłoszenie ?

Podaj numer - oddzwonimy!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.