--
Europejski Lider Odszkodowań

Odszkodowanie, wypadki komunikacyjne śmiertelne

Zdarzenia komunikacyjne, w których uszczerbek na zdrowiu bądź śmierć ponosi przynajmniej jedna osoba, to wielka tragedia dla najbliższych. Jeśli straciłeś osobę bliską w wypadku komunikacyjnym – zgłoś się do nas.

Wypadek śmiertelny - kiedy należy się odszkodowanie?

Odszkodowania za wypadki śmiertelne należy się bliskim zmarłego. Ma ono pokryć koszty ewentualnej opieki psychiatrycznej oraz załatać lukę w funduszach rodziny, którą mogła stworzyć strata osoby utrzymującej dom. Odszkodowanie za wypadek śmiertelny jest wypłacane z OC sprawcy - aby je otrzymać, muszą być jednak spełnione pewne warunki.

Przede wszystkim, zmarły nie może być sprawcą wypadku. Jeżeli śledztwo policji udowodni, że to właśnie jego winy doszło do zdarzenia, bliskim nie należą się żadne pieniądze. Kolejnym warunkiem otrzymania odszkodowania dla rodziny ofiary są okoliczności śmierci - musi do niej dojść w wypadku lub w ramach innego czynu niedozwolonego. Pieniądze nie należą się więc w przypadku, gdy zmarły przez swoją nieuwagę rozbił się np. o drzewo lub inny obiekt - sam. Ostatnim warunkiem jest czas - o odszkodowanie za śmierć w wypadku komunikacyjnym należy starać się od daty zdarzenia do maksymalnie 20 lat od momentu jego wystąpienia.

W wypadkach śmiertelnych, za poszkodowanych uważane są osoby bliskie osobie zmarłej, jeśli ta nie ponosi wyłącznej odpowiedzialności za spowodowanie wypadku. Osobami uprawnionymi do odbioru odszkodowania komunikacyjnego lub świadczeń z tytułu śmierci osoby bliskiej są:

 • rodzice;
 • dzieci;
 • rodzeństwo;
 • małżonkowie;
 • konkubenci;
 • dziadkowie;
 •  wnuki;

Dzieci do 13 roku życia nie ponoszą odpowiedzialności jako sprawcy wypadków.

Jak otrzymać odszkodowanie za wypadek śmiertelny?

Warto pamiętać o tym, że odszkodowanie z OC sprawcy za spowodowanie wypadku śmiertelnego nie jest przyznawane automatycznie. Możesz ubiegać się o nie od winnego za pośrednictwem zobowiązanego do naprawienia szkody Zakładu Ubezpieczeń. Mimo iż nie ma pieniędzy, które byłyby w stanie zrekompensować tak wielkiej straty, możesz się domagać:

 • zadośćuczynienia;
 • odszkodowania za pogorszenie sytuacji życiowej;
 • zwrotu poniesionych kosztów ceremonii pogrzebowej i innych;
 • różnego rodzaju rent np. dla dzieci czy małżonka;

Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny ze skutkiem śmiertelnym jest niezbędne w sytuacji nagłej utraty źródła dochodu. Firma Europejski Lider Odszkodowań udziela pomocy finansowej klientom, których dotknęła taka sytuacja, a nie otrzymali jeszcze odszkodowania. Niezależnie od tego, jaką formę pomocy finansowej chcesz otrzymać, warto przygotować pewne dokumenty. Podstawą do otrzymania odszkodowania za śmierć rodzica lub innego bliskiego w wypadku samochodowym będą: notka policyjna, wyrok sądowy określający sprawcę zdarzenia, dokumentacja medyczna i zarobkowa zmarłego, dowód spokrewnienia oraz wpływu tragedii na życie wnioskującego.

Odszkodowanie za wypadek śmiertelny w Polsce może opiewać nawet na kwoty pięcio-sześcio cyfrowe. Warto zawalczyć o odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym. Pozwól, abyśmy pomogli Ci w tym trudnym czasie. 

Prosimy o kontakt


Zadzwoń do nas i opisz swój przypadek

Biuro
502 292 222
E-mail
Facebook
Wyślij do nas pytanie


Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
Adres e-mail
Kod z obrazka
Treść wiadomości
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych. Więcej informacji w Polityka prywatności
ELO to gwarancja uczciwości
ELO nie pobiera od ciebie żadnych opłat wstępnych a jedynie prowizję po pozytywnym zakończeniu sprawy.

Nie płacisz nam nic,
dopóki nie wygramy

Strzałka

Walczymy o sprawiedliwość dla Ciebie!