--
Europejski Lider Odszkodowań

Wypadki samochodowe

Wypadku samochodowego nie da się przewidzieć - wystarczy chwila nieuwagi, rzut okiem na ekran smartfona lub przesadne zaangażowanie w rozmowę z kierowcą. Spowodowanie kraksy zajmuje ułamek sekundy, jednak jego skutki są odczuwalne przez wiele dni, czasami nawet tygodni. Wypadek samochodowy to sytuacja losowa, w której możesz starać się o otrzymanie odszkodowania. Europejski Lider Odszkodowań od lat pomaga poszkodowanym w otrzymaniu należytych pieniędzy. Razem możemy zawalczyć o korzystne i wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym!

Wypadek samochodowy a odszkodowanie - kiedy się należy?

O odszkodowanie po wypadku samochodowym od ubezpieczyciela może starać się osoba, która podczas dochodzenia policyjnego i sądowego zostanie uznana za niewinną i otrzyma status poszkodowanego. W przypadku, gdy kierowca przyczynił się nieznajomością prawa lub nieodpowiedzialnością do zdarzenia, nie przysługuje mu rekompensata. O wypłatę odszkodowania za wypadek samochodowy można starać się przez 3 lata - są one liczone od dnia, w którym uczestnicy zdarzenia dowiadują się o rozłożeniu winy. Warto jednak pamiętać, że rekompensata za udział w zdarzeniu należy się nawet w przypadku, gdy postępowanie karne zostało umorzone z powodu nieustalenia sprawcy.

Jak uzyskać odszkodowanie od sprawcy wypadku drogowego?

Warto zaznaczyć, że o odszkodowanie po wypadku samochodowym z OC sprawcy można starać się nawet wtedy, gdy poszkodowany zakończy leczenie urazów odniesionych podczas wypadku. Aby złożyć wniosek, należy złożyć do towarzystwa ubezpieczeniowego odpowiednią dokumentację. Powinny znaleźć się w niej wszystkie rachunki za wizyty u lekarza, recepty, paragony z aptek, potwierdzenie odbycie niezbędnej rehabilitacji. Jeżeli poszkodowany posiada zatrudnienie, odszkodowanie od sprawcy wypadku samochodowego powinno wynagrodzić mu czas spędzony na zwolnieniu lekarskim. Rekompensata może pokryć brakujące 20% należytego wynagrodzenia. Jeżeli poszkodowany był zmuszony udać się na zwolnienie lekarskie, warto zamieścić jego kopię w dokumentacji. Im większa i szczegółowa dokumentacja, tym większa szansa na otrzymanie odszkodowanie za wypadek samochodowy z OC sprawcy.

Nie można jednak zapomnieć o stratach majątkowych, które ponosi się podczas kolizji. Odszkodowanie OC po wypadku samochodowym powinno zrekompensować poszkodowanemu koszty naprawy lub utratę pojazdu. Byśmy mogli zweryfikować Twoją sprawę będziemy potrzebować wyceny/kosztorysu, zdjęć pojazdu oraz decyzji od Ubezpieczyciela. Tak skompletowane dokumenty możesz nam przesłać na maila biuro@eloodszkodowania.pl w tytule wpisując numer rejestracyjny pojazdu – szkoda do weryfikacji. 

Wysokość odszkodowania od sprawcy po wypadku samochodowym

Kwota odszkodowania od sprawcy wypadku drogowego jest zależna od tego, jak bardzo wypadek wpłynął na życie poszkodowanego. Jego wysokość wynosi zazwyczaj od kilku do kilkuset tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że o odszkodowanie za udział w wypadku samochodowym można starać się w Polsce nawet wtedy, gdy doszło do niego poza granicami kraju! Rekompensata jest wtedy wypłacana w polskiej walucie.

Nie wiesz, jak uzyskać odszkodowanie po wypadku samochodowym? Skontaktuj się z Europejskim Liderem Odszkodowań! Pomożemy Ci otrzymać jak najwyższe odszkodowanie od sprawcy wypadku. Codziennie wspieramy setki poszkodowanych w wypadkach samochodowych i pomagamy im w walce o odpowiednią rekompensatę. Jeżeli wypadek samochodowy wpłynął znacząco na Twoje życie, zasługujesz na jak najwyższe możliwe odszkodowanie i zadośćuczynienie. 

Prosimy o kontakt


Zadzwoń do nas i opisz swój przypadek

Biuro
502 292 222
E-mail
Facebook
Wyślij do nas pytanie


Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
Adres e-mail
Kod z obrazka
Treść wiadomości
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych. Więcej informacji w Polityka prywatności
ELO to gwarancja uczciwości
ELO nie pobiera od ciebie żadnych opłat wstępnych a jedynie prowizję po pozytywnym zakończeniu sprawy.

Nie płacisz nam nic,
dopóki nie wygramy

Strzałka

Walczymy o sprawiedliwość dla Ciebie!