Europejski Lider Odszkodowań

Europejski Lider Odszkodowań

Złamania i amputacje

Złamania kości to najczęstsze wyniki udziału w wypadku. Chociaż rzadko towarzyszą im jakieś poważne konsekwencje, konieczność noszenia gipsu na ramieniu lub nodze nie jest szczególnie przyjemna. Czasami jednak uszkodzenia kończyny są tak poważne, że konieczne jest jej amputowanie. Odszkodowanie za złamanie lub amputację należy się każdemu poszkodowanemu, który padł ofiarą nieszczęśliwego wypadku nie ze swojej winy. Europejski Lider Odszkodowań posiada wieloletnie doświadczenie we wspieraniu chorych w walce o należyte pieniądze. Jeżeli złamałeś rękę lub nogę w wyniku wypadku, skontaktuj się z nami – pomożemy Ci w otrzymaniu odszkodowania.

Odszkodowanie za złamanie – kiedy się należy?

Odszkodowanie za złamaną nogę lub rękę przysługuje przede wszystkim wtedy, gdy kończyna została złamana na skutek zdarzenia, spowodowanego przez działania innej osoby (jej OC), lub innego zdarzenia (polisa prywatna). Do takich okoliczności należą wypadki komunikacyjne, w placówkach użytku publicznego (np. sklepie), potknięcie się o nierówny chodnik lub w środkach komunikacji miejskiej.

Odszkodowanie za złamanie ręki lub nogi nie należą się jednak w kilku konkretnych przypadkach. Nie przysługuje Ci żadna rekompensata, jeżeli do urazu doszło:

  • w stanie odurzenia alkoholem lub substancjami psychoaktywnymi;
  • podczas próby popełnienia przestępstwa;
  • podczas próby popełnienia samobójstwa;
  • podczas strajku lub manifestacji;
  • podczas prowadzenia samochodu bez uprawnień lub przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym;

Każda polisa ubezpieczeniowa posiada spis przepisów Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Warto pamiętać o tym, że towarzystwa ubezpieczeniowe mogą posiadać różne oferty. Niektóre z nich nie chronią poszkodowanego np. w przypadku wypadku podczas wykonywania określonej aktywności sportowej, lub zawierają inne wyłączenia ochrony.

Jak uzyskać odszkodowanie za złamanie ręki lub nogi?

Złamanie ręki to dość częsty skutek uczestniczenia w wypadku – i to nie tylko samochodowym. Wielu poszkodowanych asekuruje się tą kończyną podczas upadku, aby nie uszkodzić zębów lub nosa. Wystarczy upaść na rękę wyciągniętą pod nieodpowiednim kątem, aby kość pękła pod wpływem gwałtownego obciążenia.

Odszkodowanie za złamanie ręki przysługuje za trzy pęknięcia kości – w nadgarstku, śródręczu lub palcach. Wysokość rekompensaty jest obliczana na podstawie tego, jak poważny okazał się dany uraz. Wyższe odszkodowania za złamanie ręki są przyznawane w przypadku złamań otwartych, w przypadku których powikłania są znacznie częstsze.

Do złamania kości śródstopia, strzałkowej lub udowej może dojść np. podczas wypadku komunikacyjnego, podczas poślizgnięcia się na lodzie bądź śliskiej podłodze. Zależnie od okoliczności, może należeć należy Ci się odszkodowanie. Pęknięta kość ręki nie musi bardzo utrudniać codziennego funkcjonowania, zwłaszcza, gdy mowa o dłoni niedominującej. Złamanie nogi jest już jednak problematyczne dla każdego – znacznie ogranicza możliwości poruszania się oraz samodzielnego dbania o własne potrzeby.

Zasady otrzymywania odszkodowania za złamanie ręki lub nogi są bardzo zbliżone do siebie. Poszkodowany powinien gromadzić wszelkie dokumenty dotyczące samego wypadku, jak i swojej rekonwalescencji. Do uzyskania godnego odszkodowania po złamaniu ręki lub nogi konieczne będą wszelkie notki policyjne dotyczące całego zdarzenia, kartoteka lekarska, rachunki za odbytą rehabilitację oraz paragony z apteki. NIE NALEŻY JEDNAK CZEKAĆ DO ZAKOŃCZENIA LECZENIA, jeśli chodzi o roszczenie z OC. 

Konieczność amputowania kończyny a rekompensata

Niestety, uszkodzenia tkanek i kości czasami bywają tak poważne, że nie ma możliwości uratowania złamanej kończyny. W takim przypadku konieczna jest amputacja – zabieg chirurgicznego odłączenia nogi lub ręki od ciała. Odszkodowanie za amputację kończyny należy się również wtedy, gdy poszkodowany straci ją w wyniku wypadku. Może się w końcu zdarzyć, że kończyna zostanie ucięta lub urwana w wyniku wypadku komunikacyjnego, w pracy bądź obsługiwania niebezpiecznej maszyny.

Odszkodowanie po amputacji jest zależne od sytuacji, w której doszło do całego zdarzenia. Jeżeli tragiczny wypadek miał miejsce podczas pracy w gospodarstwie, zadośćuczynienie jest wypłacane z ubezpieczenia rolniczego. Utrata kończyny w wyniku kolizji jest rekompensowana z OC sprawcy.  Utrata kończyny w końcu całkowicie zmienia życie poszkodowanego – należy mu się w takim przypadku wsparcie finansowe, odszkodowanie, prywatna opieka medyczna, proteza. Są to niesamowicie wysokie koszty, które może pokrywać ubezpieczyciel, jeśli wezwanie do zapłaty i do naprawienia szkody jest sporządzone dokładnie oraz zobowiązuje ubezpieczyciela do naprawienia szkody.

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, dość często zdarzają się dramatyczne błędy medyczne. Wśród naszych klientów pojawiały się przypadki pacjentów, którym usunięto zły organ. W takim przypadku odszkodowanie za amputację kończyny jest wypłacane z OC szpitala, w którym doszło do tragicznej w skutkach pomyłki.

Złamałeś rękę lub nogę w wyniku zaniedbań infrastruktury miejskiej bądź obsługi sklepu? Padłeś ofiarą tragicznego w skutkach błędu medycznego? Skontaktuj się z nami. Europejski Lider Odszkodowań pomoże Ci w uzyskaniu jak najwyższego odszkodowania za złamanie lub amputację kończyny. 

Prosimy o kontakt

Zadzwoń do nas i opisz swój przypadek

502 292 222

Europejski Lider Odszkodowań

Prosimy o kontakt

Zadzwoń do nas i opisz swój przypadek

502 292 222

Potrzebujesz informacji ?

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza w celu kontaktu z najlepiej dobranym specjalistą 

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kogo dotyczy zgłoszenie ?

Podaj numer - oddzwonimy!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.