Europejski Lider Odszkodowań
WYPADEK PRZY PRACYData: 05/06/2019

WYPADEK PRZY PRACYZa wypadek w pracy należy się Tobie odszkodowanie i zadośćuczynienie!

Tylko wyłączna wina pracownika pozwoli pracodawcy uwolnić się od odpowiedzialności za wypadek przy pracy. Nieznaczne przyczynienie się już nie - wyjaśnił Sąd Apelacyjny w Warszawie. Za doznane cierpienia pracownikowi należy się natomiast zadośćuczynienie pieniężne i to niezależnie od wypłaconego już odszkodowania.Osoby pracujące fizycznie czy też nie, posiadają takie samo prawo do ubiegania się o odszkodowanie za wypadek przy pracy. Co należy robić, kiedy dojdzie do takiej sytuacji, co powinien wówczas zrobić pracodawca, jaka jest procedura postępowania po wypadku, a przede wszystkich kiedy poszkodowanej osobie przysługuje odszkodowanie za wypadek w pracy.

Wypadek przy pracy to  nagłe i nieoczekiwane zdarzenie, do którego doszło w związku z wykonywaną pracą, a którego przyczynę stanowią czynniki zewnętrzne wywołujące uraz lub śmierć, wypadek przy pracy uważa się również wypadek, który miał miejsce w czasie podróży służbowej

TWOJE PRAWA!

Pracownikowi, który doznał stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu wskutek wypadku przy pracy lub choroby zawodowej, przysługuje:

  • Zasiłek choroby: dla ubezpieczonego, którego niezdolność do pracy spowodowana została wypadkiem
  • Świadczenie rehabilitacyjne – po wyczerpaniu zasiłku chorobowego, Poszkodowany nadal jest niezdolny do pracy, a rehabilitacja jest konieczna.
  • Zasiłek wyrównawczy – poszkodowany pracownik w wyniku wypadku, przebywa na zwolnieniu lekarskim, powoduje obniżenie się wynagrodzenia, ELO – pomoże Tobie wyrównać utracony dochód.
  • Jednorazowe odszkodowanie
  • Rentę z tytułu niezdolności do pracy – w momencie gdy Poszkodowany stał się całkowicie niezdolny do pracy.
  • Rentę szkoleniowa – Poszkodowany w wyniku wypadku, zobowiązany był do przekwalifikowania się w zawodzie.

Zakład pracy ma obowiązek powołać zespół powypadkowy aby którego zadaniem jest zbadanie, w jaki sposób doszło do wypadku w pracy i w jakich okolicznościach, tak aby możliwe było zakwalifikowanie zdarzenia właśnie jako wypadek przy pracy. Takowy zespół ma 14 dni na sporządzenie protokoły powypadkowego, który jest najważniejszym dokumentem w momencie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych. Pracodawca podnosi odpowiedzialność za spotkaną Tobie krzywdę, poza odszkodowaniem z ZUS-u masz prawo, na bazie OC sprawcy dochodzić roszczeń od pracodawcy.

 

EUROPEJSKI LIDER ODSZKODOWAŃ SP. Z O.O. pracuję aby Ci pomóc !

Zadbaj o siebie, masz obowiązek dochodzić swoich praw !« Wróć

Prosimy o kontakt


Zadzwoń do nas i opisz swój przypadek

Biuro
502 292 222
E-mail
Facebook
Wyślij do nas pytanie


Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
Adres e-mail
Kod z obrazka
Treść wiadomości
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych. Więcej informacji w Polityka prywatności
ELO to gwarancja uczciwości
ELO nie pobiera od ciebie żadnych opłat wstępnych a jedynie prowizję po pozytywnym zakończeniu sprawy.

Nie płacisz nam nic,
dopóki nie wygramy

Strzałka

Walczymy o sprawiedliwość dla Ciebie!