Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu
Strona główna / Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu
Odszkodowania za wypadki komunikacyjne
Jeśli doznałeś obrażeń ciała w wyniku wypadku komunikacyjnego, a nie jesteś jego wyłącznym sprawcą, możemy wystąpić w Twoim imieniu o możliwie najwyższe odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. Obejmuje ono zwrot kosztów leczenia, dojazdów, rehabilitacji, prywatnych wizyt, a także zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. W wielu przypadkach świadczenia obejmują również różne rodzaje rent powypadkowych oraz szkód majątkowych.
Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny z OC sprawcy – kiedy się należy?
Odszkodowanie za zdarzenia drogowe należą się każdemu uczestnikowi ruchu drogowego, który został poszkodowany w wyniku wypadku komunikacyjnego. Ustawa o ubezpieczeniach nie określa, w jakim pojeździe musi przemieszczać się poszkodowany, aby otrzymać rekompensatę. O odszkodowanie komunikacyjne z OC sprawcy może starać się zarówno kierowca samochodu, jak i osoba mająca wypadek na hulajnodze. O rekompensatę może wystąpić też:
- kierowca samochodu
- pasażer
- pasażer w samochodzie sprawcy
- motocyklista
- rowerzysta
- pieszy
Warunkiem otrzymania odszkodowania od sprawcy wypadku samochodowego jest posiadanie statusu poszkodowanego. Oznacza to, że wnioskujący o rekompensatę nie jest odpowiedzialny za dane zdarzenie. Odszkodowanie za wypadek rowerowy lub samochodowy ma na celu zwrócenie poszkodowanemu kosztów za uszkodzony pojazd oraz opiekę lekarską. Pieniądze należą się również rodzinie poszkodowanego w przypadku, jeżeli poniósł śmierć w trakcie kolizji.
Niewielu uczestników ruchu drogowego wie o tym, że odszkodowanie należy im się również przy wypadku bez udziału drugiego pojazdu, np. za dziurę w drodze, zderzenie z drzewem w przypadku kiedy sprawca uciekł z miejsca zdarzenia lub kiedy sprawcą była najbliższa rodzina itd. Także wszelkie niedociągnięcia ze strony zarządców infrastruktury danego miasta mogą być podstawą do otrzymania rekompensaty, kiedy doprowadzą do uszkodzenia mienia lub rozstroju zdrowia.
Co przysługuje poszkodowanemu w ramach odszkodowania komunikacyjnego z OC sprawcy?
Każdy posiadacz samochodu powinien być świadom tego, co przysługuje mu w ramach odszkodowania osobowego z OC sprawcy. Podstawową usługą, do której ma on pełne prawo, jest laweta po wypadku. Jeżeli samochód został uszkodzony w wyniku stłuczki do tego stopnia, że poszkodowany nie jest w stanie nim nigdzie odjechać, ten jak najbardziej może poprosić o skorzystanie z holowania.
Innym przywilejem opłacanym w ramach odszkodowania po wypadkach komunikacyjnych z OC sprawcy jest możliwość wynajmu samochodu zastępczego. Otrzymanie takiego pojazdu przysługuje przede wszystkim tym poszkodowanym, którym brak auta może znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Jeżeli Twój samochód nie nadaje się do użytku, a nie masz innej możliwości dojazdu do pracy, możesz wynająć auto zastępcze. Oczywiście, koszty wynajmu są opłacane z odszkodowania z OC od sprawcy wypadku, jeśli wynajmiesz pojazd na zasadzie cesji, w firmie, która nie będzie ściągała pieniędzy za wynajem od Ciebie. Z czystym sumieniem możemy polecić darmoweauto.pl. Nie polecamy również wynajmować pojazdu z zakładu ubezpieczeń, ponieważ co do zasady przyznają pojazd na bardzo krótki czas.
W wypadkach komunikacyjnych nie biorą jednak udziału jedynie kierowcy samochodów. W ramach odszkodowania za wypadek komunikacyjny kierowca roweru, segwaya, skutera lub hulajnogi może starać się o zwrot pieniędzy za uszkodzony jednoślad. Sprawca wypadku jest również zobowiązany do opłacenia naprawy innych przedmiotów poszkodowanego, które zostały zniszczone podczas zdarzenia. Jeżeli podczas wypadku komunikacyjnego uszkodził się Twój telefon, zegarek lub laptop, odszkodowanie z OC sprawcy również pokryje jego naprawę lub zakup nowego.
Jak otrzymać odszkodowanie z OC sprawcy kolizji drogowej lub wypadku komunikacyjnego?
Wystąpienie o odszkodowanie od sprawcy kolizji drogowej lub wypadku komunikacyjnego wymaga odpowiedniego przygotowania. Jeżeli sam poszkodowany ucierpiał w wyniku zdarzenia, należy zebrać całą dokumentację z procesu rekonwalescencji – faktury z apteki, potwierdzenia obecności na rehabilitacji, kopia zwolnienia lekarskiego, pełna historia choroby, dokumentacja zdjęciowa stanu faktycznego. Podstawą do przyznania odszkodowania z OC po wypadku za straty majątkowe będą kosztorysy napraw samochodu lub innych uszkodzonych przedmiotów.
Większość naszych klientów zadaje sobie przede wszystkim pytanie: “na jakie kwoty może opiewać odszkodowanie za ubezpieczenie OC sprawcy wypadku komunikacyjnego lub kolizji drogowej”? Wysokość rekompensaty jest zależna od okoliczności oraz tego, jak duży wpływ na życie poszkodowanego miało to niefortunne zdarzenie. Odszkodowania za wypadki komunikacyjne z OC sprawcy wynoszą w szkodach nietrwałych jak skręcenie odcinka szyjnego od 800 zł do 7500 zł w poważniejszych złamaniach bez długotrwałego leczenia zazwyczaj ok. 30-40 tysięcy złotych, natomiast w szkodach z rozległymi obrażeniami ciała od 40 -500 tysięcy złotych i więcej jeśli stan jest naprawdę ciężki. Nie polecamy zgłaszać szkody osobowej bez sporządzenia opinii medycznej oraz działu prawnego. Klient wysyłający dokumenty do ubezpieczyciela znacząco na tym traci, oczekuję na łaskę Zakładu Ubezpieczeń, której nie dostąpi. Wysokości roszczeń uzyskanej dzięki pomocy profesjonalnych ekspertów, różnią się kilkukrotnie w wysokości uzyskanych roszczeń. Europejski Lider Odszkodowań sporządza WEZWANIE DO ZAPŁATY na podstawie wywiadu, opinii medycznych, rozmów z najbliższymi poszkodowanego jeśli to konieczne. Wysokość szkody zależy w dużej mierze od pełnomocnika, ponieważ Ubezpieczyciel jest zobowiązany do naprawienia szkody, ale co to właściwie znaczy…? Dla każdego poszkodowanego będzie to zupełnie inna suma roszczeń, nie ma 2 takich samych ludzi ani 2 takich samych wypadków, każdą sprawę należy traktować indywidualnie.
Jeśli bliska Ci osoba ucierpiała w wyniku wypadku i w tym momencie nie jest w stanie sama (a nawet nie powinna) wystąpić do odpowiednich organów, skontaktuj się z nami. Powiemy Ci, jakie są możliwości uzyskania odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu.
Jeśli masz problem ze sprawą karną, albo nie jesteś pewien swojej winy – pozostajemy do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z naszej wiedzy. Martwisz się o zaniżone odszkodowanie po wypadku? Tutaj również możemy Ci pomóc. Specjaliści Europejskiego Lidera Odszkodowań zrobią wszystko, abyś otrzymał solidną rekompensatę za straty poniesione w wypadku.
Zadzwoń, zapytaj – to nic nie kosztuje, nie jesteś tu sam.
Poślizgnięcia i upadki
Mogłoby się wydawać, że poślizgnięcie lub potknięcie się to wypadek wynikający całkowicie z winy poszkodowanego. Wiele osób w końcu patrzy w ekran smartfona podczas drogi do pracy lub sklepu. Są jednak przypadki, gdy zwykły upadek na chodniku uprawnia Cię do otrzymania odszkodowania. Europejski Lider Odszkodowań pomoże Ci w udowodnieniu winy zarządców stref publicznych. Zgłoś się do nas ze swoją sprawą, a my podpowiemy, czego potrzebujesz, by móc starać się o odszkodowanie!
Odszkodowania za poślizgnięcie – kiedy przysługują?
Odszkodowanie za poślizgnięcie się przysługuje w przypadku, gdy poszkodowany na skutek upadku doznał uszczerbku na zdrowiu. Można przez to rozumieć uraz kończyny lub głowy, a także wiele innych dolegliwości wymagających interwencji lekarza. Zadośćuczynienie przysługuje jednak tylko w przypadku, gdy poślizgnięcie się nie wynikało z Twojej winy. Przysługuje Ci odszkodowanie za:
- poślizgnięcie się na mokrej, nieoznaczonej tabliczką podłodze w sklepie lub innym obiekcie publicznym;
- upadek na nierównym chodniku;
- potknięcie z powodu dziury na drodze (również opony samochodu),
- wystającą studzienkę;
- poślizgnięciu się na zaśnieżonej powierzchni;
- potknięcie się o schody, barierki, bramy itd.
Każda nawierzchnia powinna być regularnie zabezpieczana przed ewentualnymi wypadkami. Zdarzają się jednak sytuacje zaniedbania obowiązków przez odnośne władze lub zarządców danej powierzchni. W wyniku takich błędów dochodzi do niebezpiecznych wypadków, a w ich konsekwencji – uzyskania właściwego odszkodowania. Możemy cię w tym reprezentować. Pamiętaj, by zawsze mieć świadków zdarzenia i wezwać policję lub karetkę pogotowia, jeśli ucierpiałeś.
Jakie odszkodowanie za złamaną nogę i inne urazy wynikające z upadku?
Wysokość otrzymanego odszkodowania za upadek na nierównym chodniku lub innej powierzchni publicznej jest zależna od tego, jakie poniosłeś szkody podczas zdarzenia. Zadośćuczynienie musi pokryć:
- koszty leczenia;
- ewentualnej rehabilitacji;
- różnicę w wynagrodzeniu wynikającą ze zwolnienia lekarskiego;
- naprawę przedmiotów osobistych (jeżeli podczas upadku uszkodził się np. Twój telefon lub komputer);
Skontaktuj się z nami – wspólnie będziemy walczyć o to, abyś otrzymał jak najwyższe odszkodowanie. Zadzwoń jak najszybciej po takim zdarzeniu i nie czekaj – pokierujemy Twoją sprawą.
Prosimy o kontakt
Zadzwoń do nas i opisz swój przypadek