Europejski Lider Odszkodowań

Dlaczego wybrać firmę odszkodowawczą ?

Czym są kancelarie odszkodowawcze dla Towarzystw Ubezpieczeniowych?

Pojawienie się firm odszkodowawczych znacząco utrudniło funkcjonowanie ubezpieczycielom. Jak twierdzi bankier.pl: „Jednakże nie da się ukryć, że kancelarie odszkodowawcze są zmorą towarzystw ubezpieczeniowych. To one uświadamiają społeczeństwo w zakresie praw do odszkodowania za wypadek, uszczuplając wynik finansowy zakładów ubezpieczeń. Dlatego towarzystwa, jeśli mogłyby, chętnie pozbyłyby się kancelarii.” I to właśnie jest powodem, dla którego firmy ubezpieczeniowe czynnie działają, od wielu lat próbując usunąć z rynku firmy odszkodowawcze, lecz wciąż nie są uczciwe wobec swoich klientów.

Bowiem firmy odszkodowawcze pośredniczą również w informowaniu o takim traktowaniu ubezpieczonych – nieprawnym traktowaniu, do Rzecznika Ubezpieczonych.

Wg. Bankier.pl: „Co roku w swoich sprawozdaniach Rzecznik Ubezpieczonych podkreśla, że zgłaszanych do niego skarg przybywa m.in. w związku z rozwojem branży odszkodowawczej. Zaskarżenie ubezpieczyciela do Rzecznika jakkolwiek opłaca się kancelarii odszkodowawczej?

Wystosowanie skargi do Rzecznika Ubezpieczonych ma sens przede wszystkim w przypadku, gdy zakład ubezpieczeń nie chce przyjąć odpowiedzialności za daną szkodę lub chce przyjąć ją w zmniejszonym zakresie. Nie da się ukryć, że towarzystwo jest przedsiębiorstwem, które dąży do uzyskania jak najlepszego wyniku finansowego, często kosztem poszkodowanych i ubezpieczonych. Zatem zdarza się, że towarzystwa odmawiają wypłaty części bądź całości odszkodowania, interpretując prawo w sposób korzystny dla siebie. Wtedy zasadne jest wystosowanie skargi do Rzecznika, którego zadaniem jest dbanie o prawa i interesy poszkodowanych i ubezpieczonych. Po takiej interwencji, gdy skarga jest poparta trafną argumentacją, towarzystwo często zmienia stanowisko.

Natomiast Doświadczenie mówi, że w przypadku opieszałości w prowadzeniu postępowania likwidacyjnego warto skierować skargę także do Komisji Nadzoru Finansowego. Może ona nakładać na towarzystwa kary finansowe, zatem po takiej interwencji zakłady ubezpieczeń szybko naprawiają swoje błędy.

Zasadna skarga z trafną argumentacją pozwala na oszczędzenie poszkodowanemu niedogodności związanych z procesem sądowym (w szczególności konieczności poniesienia niemałych kosztów), jak również jest pewnego rodzaju sposobem kancelarii odszkodowawczej na wyrobienie sobie renomy w towarzystwie.”

Kolejną rzeczą, że jest fakt, że za pośrednictwem firm odszkodowawczych klienci nie boją się już walczyć z ubezpieczycielem przed Sądem, co przed ich powstaniem było rzadką praktyką.

Zatem wybór kancelarii odszkodowawczej na pełnomocnika, szczególnie Europejskiego Lidera Odszkodowań będzie trafnym posunięciem, które w konsekwencji spowoduje uzyskanie dla Państwa wszystkich możliwych roszczeń poprzez odszkodowanie, zadośćuczynienie, zwrotu kosztów utraconego dochodu, rehabilitacji nawet po prywatną opiekę medyczną, w ramach umowy i wiele innych w zależności od sprawy.?

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

502 292 222

Potrzebujesz informacji ?

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza w celu kontaktu z najlepiej dobranym specjalistą 

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kogo dotyczy zgłoszenie ?

Podaj numer - oddzwonimy!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.