Europejski Lider Odszkodowań

Ubezpieczenie prywatne i pakiet medyczny – czy warto?

Nasz rodzimy system opieki zdrowotnej potrafi przyprawiać ludzi o zawroty głowy i z całą pewnością spędza sen z powiek niejednej osobie, która potrzebuje pomocy medycznej albo zdrowotnej. Niemniej jednak, pojawiła się pewna alternatywa dotykająca tematyki opieki zdrowotnej. Tą alternatywą są pakiety medyczne, które często wchodzą w skład ubezpieczeń prywatnych. Tak więc, czym się one charakteryzują, jak wyglądają cenowo i czy mogą nam pomóc w przypadku wypadku i odszkodowania?

Pakiety medyczne i ich zalety oraz wady

Przede wszystkim warto zadać sobie pytanie, czym ostatecznie jest pakiet medyczny i czy odpowie nam – jak radzić sobie po wypadku? Pakiet Medyczny jest w pełni dobrowolny i ostatecznie jest to prywatna opieka zdrowotna, która pozwala na odpłatne, abonamentowe korzystanie ze służby zdrowotnej z ominięciem państwowej służby zdrowia oraz kolejek z nią związanych. Przede wszystkim, dostęp do prywatnej opieki zdrowotnej jest niesamowicie wygodną alternatywa w porównaniu do publicznej opieki. Dzięki pakietom medycznym mamy dostęp do lekarzy specjalistów i lekarzy pierwszego kontaktu zdecydowanie szybciej, aniżeli miałoby się to odbywać standardowym sposobem. Koszty takich pakietów są zdecydowanie zróżnicowane i głównym determinantem jest nasz wiek, oraz zakres specjalistów z jakich chcemy korzystać w ramach pakietu. Wiadomym jest to, że im starsi jesteśmy, tym niestety częściej chorujemy.

Dlatego też pakiety medyczne dla osób starszych są droższe, aniżeli te dla osób młodszych. Ceny mogą rozpoczynać się już od siedmiuset złotych za rok, a kończyć nawet na sześciu tysiącach złotych za rok. Niemniej jednak, jeśli jesteśmy stosunkowo młodzi i możemy sobie pozwolić na zakup takiego pakietu, może on się okazać interesującą opcją, która pozwoli na ominięcie większych kolejek. Warto też pamiętać, że również poziom opieki medycznej jaki dostaniemy w wielu przypadkach może być wyższy aniżeli przy służbie publicznej. Najczęściej umówienie wizyty odbywa się przez telefon, bez kolejek na infolinii a lekarz ma obowiązek przyjąć pacjenta nawet w ciągu doby, maksymalnie w ciągu 7 dni jeśli chodzi o specjalistę. Lekarz wychodzi po pacjenta na korytarz, zaprasza do gabinetu, nie spieszy się i bardzo dokładnie diagnozuje pacjenta.

Wypadek, a pakiety medyczne?

Kiedy stajemy się ofiarą wypadku, nasze zdrowie psychiczne i fizyczne momentalnie ulega załamaniu. Wiele osób jest zakłopotanych w kontekście tego, co powinni robić po takim wydarzeniu i jak starać się o odszkodowanie powypadkowe – przede wszystkim, w kontekście uzyskania późniejszej rekompensaty, poszkodowani winni zebrać całą dokumentację medyczną i wszelkie dowody opłat (faktury imienne) oraz tym podobne rzeczy po to, aby mieć jasny oraz klarowny dowód otrzymanej opieki medycznej. Bowiem to po stronie poszkodowanych leży ciężar dowodowy. W takim przypadku dobrze, jeśli mamy dostęp do prywatnej opieki medycznej, która pozwoli nam zachować godność i spokój podczas rekonwalescencji po ciężkich zdarzeniach drogowych. Dodatkowo warto wspomnieć, że w przypadku posiadania pakietu medycznego mamy znacznie łatwiejszy dostęp do lekarzy specjalistów, ze względu na to, że jesteśmy objęci prywatną opieką zdrowotną. Jednakże najczęściej przy zawieraniu tego typu umów jesteśmy obwarowani czasem karencji, czyli nie możemy zawrzeć umowy o pakiet medyczny po wypadku, tylko w razie wypadku. W przeciwnym razie firmy dostarczające na rynek usług pakiety medyczne nie miałyby możliwości zarobkowych.

Jak więc widzimy, pakiety medyczne otwierają przed nami szereg możliwości, aczkolwiek wiele z tych możliwości ma przypisaną do siebie cenę, która rośnie wraz z naszym wiekiem. Na rynku istnieje jednak firma, która oferuje ciężko poszkodowanym nie tylko pomoc w uzyskaniu odszkodowania po wypadkuale i pakiet medyczny – bezpłatnie w ramach dochodzenia roszczeń odszkodowawczych. Pakiet medyczny jest opcją, nad którą warto przynajmniej się zastanowić, gdyż możliwość uzyskania pomocy medycznej drogą prywatną jest przede wszystkim znacznie szybsze, wygodniejsze, a i również w wielu przypadkach bardziej profesjonalne i skrupulatne. W celu analizy, czy w Twoim przypadku przysługuje pakiet medyczny – należy skontaktować się z Europejskim Liderem Odszkodowań przez formularz kontaktowy na stronie: www.eloodszkodowania.pl .

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

502 292 222

Potrzebujesz informacji ?

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza w celu kontaktu z najlepiej dobranym specjalistą 

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kogo dotyczy zgłoszenie ?

Podaj numer - oddzwonimy!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.