Europejski Lider Odszkodowań

DOZWOLONE PROMILE ? ODSZKODOWANIE OD PIJANEGO KIEROWCY

KARY ZA NIETRZEŹWOŚĆ ZA KIEROWNICĄ

Ile można mieć promili i jakie są kary za nietrzeźwość ?

Dozwolona ilość alkoholu w organizmie, z którą można usiąść za kierownicą, to maksymalnie 0,2 promila. Osoby, które przekroczą ten próg muszą liczyć się bardzo poważnymi konsekwencjami. Kierowca ze stężeniem alkoholu we krwi między 0,2 i 0,5 promila popełnia wykroczenie. Kierowca że stężeniem alkoholu w organizmie większym niż 0,5 promila to przestępca. Kara za prowadzenie samochodu w takim stanie to grzywna oraz do dwóch lat więzienia. Obligatoryjnie – zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do dziesięciu lat.

Jakie konsekwencje czekają pijanego kierowcę, który spowodował wypadek? Od grzywny, przez ograniczenie wolności i odebranie prawa jazdy, aż po więzienie. Ponadto pijany kierowca, który spowoduje wypadek, jest też pociągnięty do odpowiedzialności finansowej przez firmę ubezpieczeniową, która wypłaca poszkodowanemu odszkodowanie lub zadośćuczynienie.

W przypadku braku ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej wypłatą rekompensaty zajmie się Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

ODSZKODOWANIE OD PIJANEGO KIEROWCY

Najważniejsze w tym przypadku jest ustalenie ubezpieczyciela oraz numeru polisy sprawcy wypadku. Jeśli nie jesteśmy w stanie sami wyegzekwować takich informacji od kierowcy, możemy zwrócić się o pomoc do przybyłych na miejsce wypadku funkcjonariuszy policji 

W OC komunikacyjnym towarzystwo ubezpieczeniowe jest zawsze odpowiedzialne za pokrycie szkód a następnie może domagać się zwrotu wypłaconych kwot od pijanego sprawcy. Jeśli sprawca wypadku nie miał OC, to pieniądze wypłaca Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który również będzie mógł domagać się pieniędzy od nietrzeźwej osoby, która spowodowała wypadek. Natomiast jeśli posiadać ubezpieczenie AC i będziesz mieć kolizję z osobą będącą pod wpływem alkoholu, najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie szkody ze swojej umowy i naprawienie szkód. Twój ubezpieczyciel będzie mógł żądać zwrotu pieniędzy od sprawcy wypadku (czyli wystosuje regres w stosunku do niego),a Ty nie stracisz zniżek za AC.?

REGRES UBEZPIECZENIOWY

Roszczenie zwrotne przysługujące Zakładowi Ubezpieczeń na podstawie subrogacji wobec sprawcy szkody. Regres może być najdotkliwszą, bo długofalową konsekwencją lekkomyślnej jazdy po pijanemu. Odszkodowania za szkody wyrządzone na mieniu i zdrowiu osób poszkodowanych w wypadku muszą zostać pokryte z własnej kieszeni jego sprawcy. Mogą to być:

  • koszty naprawy pojazdu/ pojazdów,
  • zwrot kosztów leczenia, dojazdów do placówek medycznych, rehabilitacji czy lekarstw
  • zadośćuczynienie za wyrządzone krzywdy, a nawet opłaty za ewentualną opiekę świadczoną na rzecz osoby poszkodowanej,
  • renty rekompensujące poszkodowanym w wypadku utracone zarobki albo renty regularnie pokrywające koszty stałej pomocy udzielanej przez inne osoby w codziennych czynnościach życiowych.

Gdy doszło do wypadku śmiertelnego oprócz jednorazowo wypłacanych odszkodowań trzeba się liczyć również z rentami alimentacyjnymi dla bliskich osoby, która zginęła – męża, dzieci.

Odszkodowania tego typu mogą więc wynieść kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych. Konsekwencje tej jednej jazdy samochodem po spożyciu alkoholu mogą być odczuwane, chociażby pod względem finansowym, wiele lat – przez samego kierowcę i jego rodzinę. Warto o tym pamiętać, siadając za kierownicą ! !

Europejski Lider Odszkodowań Sp. z o.o. w sposób profesjonalny bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu uzasadnieni roszczenia. Należy pamiętać, że w przypadku ubiegania się o odszkodowanie nie ma rzeczy oczywistych, dlatego tez w walce o należne odszkodowanie pomożemy Tobie i Twojej rodzinie!

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

502 292 222

Potrzebujesz informacji ?

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza w celu kontaktu z najlepiej dobranym specjalistą 

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kogo dotyczy zgłoszenie ?

Podaj numer - oddzwonimy!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.