Europejski Lider Odszkodowań

Firma odszkodowawcza w Warszawie

Odszkodowania – Warszawa

Uzyskanie odszkodowania to zazwyczaj długi i żmudny proces wymagający dość złożonej dokumentacji. Pomoc kancelarii odszkodowawczej jest niezastąpiona, warto więc wybrać usługi Europejskiego Lidera Odszkodowań. Warszawa to największe miasto w Polsce, nietrudno więc o wypadki, szczególnie komunikacyjne. Nasze przedsiębiorstwo zajmuje się bezpośrednim pełnomocnictwem oraz dochodzeniem roszczeń poszkodowanych w stolicy. Walczymy i wygrywamy dla Ciebie.

Dochodzenie odszkodowań w Warszawie

Odszkodowania są świadczeniami należnymi osobie poszkodowanej za szkody majątkowe albo niemajątkowe. Stanowią rekompensatę, powinny być więc adekwatne do zadanej krzywdy. Ponadto celem odszkodowań jest pokrycie zarówno szkody rzeczywistej, jak i korzyści, które poszkodowana osoba utraciła przez dane zdarzenie. Niestety często wypłacane odszkodowania są jedynie częścią należnej kwoty. Niezależnie od tego, czy świadczenia dotyczą uszkodzonego mienia czy uszczerbków na zdrowiu nasz zespół pomoże Ci uzyskać jak najwyższe odszkodowanie.

Odszkodowania dotyczą szkód wyrządzonych na różnych osobach, z czego doskonale zdajemy sobie sprawę. Inne firmy z branży często traktują klientów przedmiotowo i jako sposób zarobku. Nasi prawnicy rozmawiają z poszkodowanymi, a także przygotowują ich do rozprawy sądowej krok po kroku. Rozumiemy, jak ważne są relacje międzyludzkie, zwłaszcza w trudnych chwilach, dlatego po podjęciu sprawy będzie towarzyszył Ci jeden zaufany prawnik – od początku, aż do uzyskania potrzebnych środków. Dział prawny i medyczny firmy posiadają wieloletnie doświadczenie, co pozwala nam na indywidualne podejście do każdego klienta.

Niefortunne zdarzenia mogą przytrafić się każdemu, dlatego bardzo ważne jest dla naszej firmy dogłębne zrozumienie sytuacji, w jakiej znalazł się poszkodowany. Przy uszkodzeniach ciała dokumentacja lekarska to nie wszystko – wypadki mają często znaczący wpływ na rodzinne relacje, pracę, a nawet pasje poszkodowanego. Zadaniem naszej firmy jest przedstawienie wagi wypadku w różnych dziedzinach życia ubezpieczycielowi i sądowi.

Jesteśmy w stanie uzyskać również inne świadczenia rentowe:

 • po śmierci rodzica,

 • na zwiększone potrzeby,

 • na przekwalifikowanie zawodowe,

 • na zakup samochodu specjalnego,

 • na remont domu dla osoby poszkodowanej,

 • dla opiekunów.

Podstawę do wypłaty odszkodowania powypadkowego stanowi orzeczenie o uszczerbku na zdrowiu. Nasz dział medyczny dokłada wszelkich starań, aby zawrzeć w dokumentacji wszystkie skutki wypadku, a także sprawdzić ewentualne błędy. Poszkodowani, a także ich rodziny mogą jednak borykać się również z traumą psychiczną. Dzięki współpracy z Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym udzielamy bezpłatnego wsparcia klientom i pomagamy w uzyskaniu środków na prywatną rehabilitację od ubezpieczyciela, co nie wpływa na wysokość odszkodowania.

Odszkodowania powypadkowe – Warszawa

Jednym z najczęstszym rodzajem spraw, z jakimi mamy do czynienia w naszej firmie, są odszkodowania powypadkowe w Warszawie. Wypadek sam w sobie jest dużym przeżyciem, a ponadto może spowodować uszczerbki na zdrowiu czy nawet utratę życia. Ubezpieczyciele zazwyczaj wypłacają minimalne odszkodowania niechętnie i po wielu próbach poszkodowanej osoby, a cały proces oraz związany z nim stres nie ułatwiają powrotu do zdrowia.

Chcąc ograniczyć koszty odszkodowania, ubezpieczyciele bardzo często zaniżają rekompensatę za zniszczenia samochodu po wypadkach drogowych. Zdarzają się nawet sytuacje, kiedy otrzymane świadczenie jest zbyt małe, aby pokryć koszty naprawy pojazdu. Niektóre uszkodzone części mogą być nie uwzględniane, a do innych ubezpieczyciele zalecają zakup tańszych mechanizmów zamiennych. Aby uzyskać niezbędne środki do naprawy auta bardzo często trzeba walczyć o nie przed sądem, w czym pomoże Ci nasz zespół.

Odszkodowanie komunikacyjne w Warszawie przysługuje każdemu poszkodowanemu oprócz sprawcy, a więc zarówno pasażerom (poszkodowanego oraz sprawcy), jak i kierowcy, pieszym czy rowerzystom lub motocyklistom. Przepisy nie określają środka transportu osób ubiegających się o świadczenia, mogą więc się o nie starać na przykład jeżdżący hulajnogami. Ubezpieczyciele powinni także wypłacać odszkodowania, aby istniała możliwość zakupu nowych części oraz profesjonalnej naprawy pojazdu, chociaż nie mają takiego obowiązku.

Według art. 361 § 2 k.c. “naprawienie szkody obejmuje straty, które poszkodowany poniósł oraz korzyści, które mógłby osiągnąć, gdyby mu szkody nie wyrządzono.” Doskonałym przykładem utraconych korzyści może być sytuacja, kiedy poszkodowany był w drodze na spotkanie z klientem czy usługobiorcą – wypadek na drodze pozbawił go szansy zarobku, co należy uwzględnić w wysokości odszkodowania.

Odszkodowania komunikacyjne w Warszawie

Wysoka częstotliwość wypadków komunikacyjnych w kraju wprowadziła konieczność zastosowania ubezpieczeń OC, czyli odpowiedzialności cywilnej, dla wszystkich kierowców. Polisa odpowiedzialności cywilnej sprawia, że sprawca nie musi wypłacać poszkodowanym świadczeń z własnej kieszeni. Konieczność dochodzenia odszkodowań komunikacyjnych w Warszawie oraz innych miastach w Polsce dotyczy zarówno kierowców, jak i rowerzystów czy motocyklistów, pieszych, a także pasażerów. Świadczenia z OC sprawcy wypadków drogowych stanowią rekompensatę szkód materialnych lub niematerialnych na przykład po kolizji.

Szkody powypadkowe to nie tylko te wywołane jazdą, ale również:

 • wsiadaniem lub wysiadaniem z pojazdu,

 • zatrzymaniem czy postojem,

 • załadunkiem i rozładunkiem.

Nie można także zapominać o pojazdach holowanych oraz przyczepie – jeśli przyczepa przyczyniła się do szkody, również możesz uzyskać odszkodowanie powypadkowe w Warszawie. W zależności od przypadku takie świadczenie przysługuje Ci z OC pojazdu ciągnącego albo przyczepy. Aby uzyskać odszkodowanie, poszkodowany nie musi być ubezpieczony.

Zazwyczaj odszkodowania powypadkowe wypłaca ubezpieczyciel sprawcy z jego OC. Czasem jednak zdarzają się sytuacje, kiedy firma ubezpieczeniowa upada, sprawca jest nieznany albo nie wykupił polisy odpowiedzialności cywilnej. Wówczas pomoc naszego przedsiębiorstwa może okazać się nieoceniona. ELO skrupulatnie zgromadzi niezbędną dokumentację i dołoży wszelkich starań, aby rekompensata z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego była jak najwyższa.

Samodzielne dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych jest zazwyczaj dość trudne i wymaga gruntownej analizy sytuacji. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu odpowiedniej rekompensaty, skontaktuj się z nami. Europejski Lider Odszkodowań to skuteczna firma, mogąca poszczycić się wygraną 100% spraw na etapie cywilnym.

Odszkodowania za wypadki przy pracy

Wypadek przy pracy to nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną powodujące uraz lub śmierć, które nastąpiło w związku z pracą na polecenie przełożonego lub bez polecenia albo w czasie godzin pracy między siedzibą pracodawcy a miejscem wykonania zlecenia. Jego pełną definicję znajdziesz w art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1773, z późn. zm.).

Wypadki przy pracy bardzo często skutkują trwałymi obrażeniami ciała, mogą nawet spowodować, że poszkodowana osoba nie jest w stanie dłużej wykonywać tego zawodu. Odszkodowanie za wypadek w pracy powinno więc zawierać rekompensaty między innymi za:

 • szkodę,

 • koszty leczenia i rehabilitacji,

 • utraconych korzyści zarobkowych,

 • przekwalifikowanie zawodowe,

 • rentę.

Nieprawidłowo zorganizowane warunki pracy są niezwykle niebezpieczne, dlatego pracodawcy powinni dbać o szkolenia BHP, a także na bieżąco naprawiać usterki w urządzeniach w przedsiębiorstwie.

Szkody rolnicze

Chociaż najczęściej dochodzi do nich wiosną i latem, wypadki rolnicze mają miejsce przez cały rok. Uderzenia, upadki, zranienia przez części maszyn, przygniecenia, a nawet pogryzienia przez zwierzęta dotykają nawet doświadczonych rolników. Gospodarstwo to niebezpieczne miejsce, gdzie zachowanie zasad BHP jest kwestią kluczową. Dochodzenie odszkodowań w Warszawie opiera się na zasadzie winy – pomożemy Ci uzyskać świadczenie z OC gospodarstwa rolnego, jeśli wypadek był spowodowany z winy rolnika lub innej osoby pracującej.

Odszkodowanie za wypadki śmiertelne

Pomagamy klientom w uzyskaniu świadczeń za różne szkody materialne i niematerialne, wśród nich jednak szczególną troską staramy się otoczyć sprawy związane z wypadkami śmiertelnymi. Takie wydarzenia rzutują na całą rodzinę ofiary – jej funkcjonowanie oraz relacje. Radzenie sobie z nagłym pożegnaniem bliskiej osoby to ogromny ciężar, a oprócz tego trzeba jeszcze rozpocząć żmudny nieraz proces dochodzenia odszkodowania za wypadek śmiertelny.

Odszkodowanie w tej sytuacji jest szczególnie ważne, jeśli ofiara wypadku stanowiła główne lub jedyne źródło dochodu rodziny. Nasza firma oferuje wsparcie psychiczne i pomoc w otrzymaniu odszkodowania za śmierć bliskiej osoby, zwrot kosztów pogrzebu, a także renty. Warto o nie walczyć, mimo, że pieniądze nie przywrócą zmarłego do życia, to mogą zapewnić lepszy byt jego krewnym.

Firma odszkodowawcza z Warszawy

Europejski Lider Odszkodowań od wielu lat zajmuje się dochodzeniem odszkodowań w Warszawie, zwłaszcza komunikacyjnych czy powypadkowych. Oprócz tego rozpatrujemy również szkody rolnicze, a także wypadki w pracy. Ponadto wspieramy poszkodowanych ubiegających się o dopłatę do odszkodowań i zadośćuczynienie, wypłacane za straty moralne, jak ból, trauma czy inne zaburzenia psychologiczne wywołane wypadkiem. Pomagamy także najbliższym osób poszkodowanych – odpowiednie świadczenie jest bardzo ważne w przypadku rozległych obrażeń albo ofiar śmiertelnych.

Chociaż Europejski Lider Odszkodowań ma swoje korzenie w Gnieźnie, to pomagamy poszkodowanym z całej Polski. Prowadzimy dochodzenie odszkodowań w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i nie tylko. Jeśli chcesz uzyskać świadczenie za wyrządzoną krzywdę materialną lub niematerialną – skontaktuj się z nami przez telefon, e-mail lub formularz na stronie internetowej. Przekonaj się, jak walczymy i wygrywamy dla Ciebie.

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

502 292 222

Potrzebujesz informacji ?

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza w celu kontaktu z najlepiej dobranym specjalistą 

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kogo dotyczy zgłoszenie ?

Podaj numer - oddzwonimy!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.